jaki kominek wybrać.

Dowiedź się jakie centralne ogrzewanie zastosować w domu lub mieszkaniu.
Pala
Posty: 112
Rejestracja: wt sty 17, 2017 10:04 am

jaki kominek wybrać.

Post autor: Pala »

Kominek w domu to element nie do przecenienia w jesienne czy zimowe chłody. Pozwala nie tylko szybko ogrzać się po przemarznięciu, ale także buduje ciepły i przytulny klimat pomieszczenia. Pozytywnie kojarzy się z rodzinną atmosferą, świąteczną magią lub z romantycznym wieczorem we dwoje. Podjęcie decyzji o posiadaniu kominka odbywa się zwykle na etapie planowania budowy domu. Ogrzewanie kominkowe stanowi znakomite dopełnienie wybranej metody grzewczej. Doskonale sprawdza się w chłodnych okresach jesienno-zimowych i przy gwałtownych spadkach temperatur. W przypadku nagłej awarii centralnego ogrzewania kominek może dodatkowo okazać się niezwykle wygodnym ratunkiem. Żaden inny element nie jest w stanie nadać wnętrzu tak ciepłego i przytulnego charakteru. Wkład kominkowy opatrzyć można zabudową różnego typu, w tym także bardzo dekoracyjną, która może ponadto stać się podstawą efektownej i wyrazistej aranżacji wnętrza.
kamillq
Posty: 21
Rejestracja: wt lip 03, 2018 10:40 am

Re: jaki kominek wybrać.

Post autor: kamillq »

Jestem podobnego zdania kominek w domu to świetne rozwiązanie, które nie tylko pełni rolę użytkową, ale po prostu dodaje wnętrzu charakteru, sprawia, że w pomieszczeniu jest przytulnej, ale i stylowo, elegancko. Moim zdaniem warto mieć kominek w salonie, jak zastanawiacie się nad tym, to polecam. Ważne aby były dobre jakościowo np. kominki gazowe takie wolnostojące, które są bezpieczne i szybko się rozpalają, wyglądają bardzo naturalnie.
cedarq
Posty: 54
Rejestracja: wt cze 26, 2018 5:03 pm

Re: jaki kominek wybrać.

Post autor: cedarq »

Kominki wolnostojące, czasami nazywane piecykami. Stylowe, eleganckie, nowoczesne. Ale tak jak każdy inny kominek wymagają specjalistycznego montażu i doboru odpowiednich parametrów. Dlatego jeśli komuś marzy się kominek, najlepiej jest podjąć współpracę z taką doświadczoną firmą.
Mannnasq
Posty: 26
Rejestracja: pn paź 22, 2018 6:43 am

Re: jaki kominek wybrać.

Post autor: Mannnasq »

A ja do Was z takim szybkim pytaniem. Postanowiłem dość solidnie w kominek zainwestować i najbardziej nurtuje mnie kwestia wkładu – zdaje mi się, że to element, którego raczej nie powinno się bagatelizować. Kusi mnie zakup czegoś z tej klasy produktów. Interesuje mnie, czy ktoś tutaj może ma z takimi wkładami jakieś doświadczenia? Na pewno nie zaszkodzi zebrać parę „ludzkich” opinii przed taką inwestycją.
morgo
Posty: 127
Rejestracja: czw sie 30, 2018 5:06 pm

Re: jaki kominek wybrać.

Post autor: morgo »

Myślę, że warto sobie zerknąć na te kominki. Są różnorodne rozwiązania dopasowane do konkretnych potrzeb. Kominek w salonie nie tylko świetnie wygląda, ale stwarza niesamowity i niepowtarzalny klimat. Warto więc wybierać dobrej jakości wkłady, które będą służyć przez długi czas.
Mateusz25q
Posty: 30
Rejestracja: wt kwie 23, 2019 8:57 pm

Re: jaki kominek wybrać.

Post autor: Mateusz25q »

Ja szukam kominka z wkładem wąskim.
Pipi
Posty: 280
Rejestracja: wt lip 24, 2018 7:25 pm

Re: jaki kominek wybrać.

Post autor: Pipi »

A jak oceniacie systemy kominowe firmy Schiedel ? Ostatnio dowiedziałam się, że jest to tak właściwie największy producent takich systemów w całej Europie, a na oferowane przez niego produkty klienci dostają aż 30 lat gwarancji. Co więcej, nowoczesne systemy kominowe Schiedel charakteryzują się naprawdę dużą wytrzymałością, zapewniają też wysoki poziom bezpieczeństwa.
Kkmaa21
Posty: 64
Rejestracja: czw mar 28, 2019 2:36 pm

Re: jaki kominek wybrać.

Post autor: Kkmaa21 »

Ja zdecydowałem się na kominek MB, taki z podnoszoną do góry szybą (w sumie fajna sprawa). Największy plus to jednak jego wydajność, grzeje jak szalony ;) Jak palę suchym i dobrym drewnem to szybę mam praktycznie cały czas czystą, nie ma żadnego problemu. Kominek naprawdę przyzwoity i nie żałuję jego zakupu.
Kazik1985Kazikq
Posty: 23
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 8:31 am

Re: jaki kominek wybrać.

Post autor: Kazik1985Kazikq »

Marzy mi się taki kominek :D
bob28
Posty: 188
Rejestracja: pn sty 14, 2019 7:32 pm

Re: jaki kominek wybrać.

Post autor: bob28 »

Ja bym postawił na biokominek bo to najlepsze rozwiązanie i najbardziej ekologiczne. Nie potrzeba żadnych rur i wentylacji a sam ogień wygląda tak samo jak naturalny i daje także takie ciepło. Jak dotąd nie ma nikogo kto by był niezadowolony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogrzewanie domu i mieszkania”