Koszt projektu

Jak wybrać projekty ? Przepisy, warunki zabudowy, plan zagospodarowania działki. Jakie zmiany ?
vayolette

Koszt projektu

Postautor: vayolette » ndz lip 03, 2016 1:58 pm

Czesc :)

Ile placiliscie za projekt? Pochodzil z katalogu? Czy wspolpracowaliscie z architektem?
Marek89

Re: Koszt projektu

Postautor: Marek89 » czw wrz 08, 2016 4:00 pm

Witam!
Osobiście korzystałem z architekta. Chciałem żeby mój dom był jak ze snów więc zleciłem architektowi zaprojektowanie go zgodnie z moimi wytycznymi. Architekt wykonał bardzo fajny projekt, wprowadził niewielkie zmiany i wytłumaczył dlaczego je wstawił. Projekt został zrobiony porządnie, szybko, architekt był miły i posiadał ogromne doświadczenie. Potem na budowie dopilnował wszystkiego żeby było zgodne z projektem. Jestem bardzo zadowolony z jego usług, ponieważ w dzisiejszych czasach trudno jest o solidnego fachowca.
Co do ceny to nie napiszę Ci ile wziął za projekt domu, bo wszystko zależy jaki ma projekt ma wykonać. Zależy jaki duży metraż, czy dom parterowy, czy z garażem. Cena jest zależna od bardzo wielu czynników, powiem Ci, że jak na moje oko cena byłą bardzo fajna. Jeżeli jesteś zainteresowany to odsyłam Cię na jego stronę, tam znajdziesz wiele informacji a także cennik: karma-project projekty domów
blanka

Postautor: blanka » ndz wrz 11, 2016 5:04 pm

Marek89 pisze:Witam!
Osobiście korzystałem z architekta. Chciałem żeby mój dom był jak ze snów więc zleciłem architektowi zaprojektowanie go zgodnie z moimi wytycznymi. Architekt wykonał bardzo fajny projekt, wprowadził niewielkie zmiany i wytłumaczył dlaczego je wstawił. Projekt został zrobiony porządnie, szybko, architekt był miły i posiadał ogromne doświadczenie. Potem na budowie dopilnował wszystkiego żeby było zgodne z projektem. Jestem bardzo zadowolony z jego usług, ponieważ w dzisiejszych czasach trudno jest o solidnego fachowca.
Co do ceny to nie napiszę Ci ile wziął za projekt domu, bo wszystko zależy jaki ma projekt ma wykonać. Zależy jaki duży metraż, czy dom parterowy, czy z garażem. Cena jest zależna od bardzo wielu czynników, powiem Ci, że jak na moje oko cena byłą bardzo fajna. Jeżeli jesteś zainteresowany to odsyłam Cię na jego stronę, tam znajdziesz wiele informacji a także cennik: karma-project projekty domów

Fajnie, że jesteś zadowolony. Mógłbyś uzupełnić swoją wypowiedź o info jak przebiegała współpraca? Ile trwało wykonanie projektu Twojego domu?
Pędzę na strone zapoznać się ze szczegółami. Mam nadzieję, że cena nie jest zbytnio wygórowana i będę mogła pozwolić sobie na współpracę w tym zakresie. Do tej pory nie znalazłam projektu. Tego jednego, jedynego, wyśnionego...
Bolo

Postautor: Bolo » śr maja 23, 2018 8:13 am

Wszystko zalezy od tego gdzie taki projekt zamawiamy. Polecam odpowednią pracownię projektową http://designoff.com.pl/ Solidnie i profesjonalnie.
nina1990

Postautor: nina1990 » śr cze 20, 2018 11:33 am

Polecam skontaktować się z firmą Fachman z Mielca, którzy domy stawiają od A do Z. Oni sami zaproponują Wam projekty takich domów. Czytałam na ich stronie, że taki dom jednorodzinny można wybudować już za 200 tysięcy złotych. Jeśli interesują Was szczegóły to koniecznie się z nimi skontaktujcie.
kamill

Postautor: kamill » pn paź 29, 2018 10:52 pm

Jakbyście szukali pracowni architektonicznej z Krakowa, to warto sobie sprawdzić ofertę http://www.vision-studio.com.pl mają duże doświadczenie, potrafią doradzić w kwestii doboru wyposażenia, układu poszczególnych mebli, doborze dodatków. Moim zdaniem jak nie ma się wyczucia estetycznego, to warto się zdecydować na taką współpracę, takie usług wcale nie są takie drogie, jak się wydaje.
Pipi

Postautor: Pipi » pt lis 09, 2018 11:32 am

A jak takie koszty kształtują się w przypadku projektów innych obiektów, niż domy? Ostatnio widziałam perfekcyjny projekt hotelu Navigator na stronie Pracowni PL+ z Poznania i zastanawiam się, ile taki projekt może kosztować... jak sądzicie? Czy jest dużo droższy od projektu domu? O jakich kwotach mniej więcej może być mowa?
pietrzak

Postautor: pietrzak » pt sty 04, 2019 11:13 am

W internecie jest naprawdę sporo projektów domów, które są już gotowe, więc moim zdaniem skorzystanie z takiego rozwiązania będzie najrozsądniejsze. Sama ostatnio szukałam takiego projektu i najwięcej ciekawych propozycji widziałam na stronie https://pracownia-projekty.dom.pl/. Myślę, że i Wam się spodobają.
budrys

Postautor: budrys » sob maja 11, 2019 6:02 am

Myślę że koszt projektu zależy od tego jaki duży jest dom. Myślę że mniejsze domy są tańsze. My raczej nie zwracaliśmy uwagi na cenę a na wielkość domu by pasował u nas na wąską działkę. Budowa rozpoczęta, więc wszystko idzie pełną parą. No mąż i ja nie dokońca wszystko wiemy więc trochę w necie buszujemy za informacjami i trafiłam na ciekawy blog budowlany od MGProjekt https://www.mgprojekt.com.pl/blog/ myślę że taki poradnik każdemu się przyda.
tauriel

Postautor: tauriel » śr maja 15, 2019 10:13 am

Każdy projekt różni się ceną, wliczają się w nią przede wszystkim metraż domu bądź mieszkania, więc najlepiej jeśli bezpośrednio porozmawiasz z architektem, wtedy po pierwszych założeniach na pewno poda ci kosztorys. Jeśli poszukujesz sprawdzonego architekta wnętrz to mogę polecić Ci tego z Łodzi: http://www.inter-your.pl/. U niego proces projektowy składa się z kilku etapów, na których można wprowadzać poprawki, ale jednak polecam zajrzeć ci na ich stronę, bo tam jest dokładnie wszystko opisane. Ja ze współpracy z nimi byłem zadowolony, mam w końcu mieszkanie urządzone tak jak mi się podoba. :)