Podłączenie do kanalizacji - obowiązek?

Instalacje wodociągowe wewnętrzne oraz zewnętrzne. Instalacje sanitarne oraz przyłącza kanalizacyjne.
inka
Posty: 3
Rejestracja: ndz cze 19, 2016 3:09 pm

Podłączenie do kanalizacji - obowiązek?

Post autor: inka »

Do tej pory mieliśmy przydomowe szambo. W perspektywie dwóch lat - ma być robiona droga. Z tego względu rozpoczęto budowę kanalizacji. Czy prawdą jest, że podłączenie się do kanalizacji jest obowiązkowe? Nie da się tego ominąć?
Pipi
Posty: 280
Rejestracja: wt lip 24, 2018 7:25 pm

Re: Podłączenie do kanalizacji - obowiązek?

Post autor: Pipi »

Nie słyszałam o takiej ustawie szczerze mówiąc...osobiście uważam, że szamba betonowe są bardzo dobrym rozwiązaniem dla domów wolnostojących. Np. firma Betonex produkuje je z naprawdę wysokiej jakości betonu i odpowiednio zbroi, dzięki czemu są one wytrzymałe i mają wieloletnią trwałość :)Do każdego takiego szamba jest dostarczana również pełna dokumentacja, czyli Aprobata ITP, Atest Higieniczny, Certyfikat PN-EN oraz Deklaracja Zgodności :)
mpire
Posty: 230
Rejestracja: pt lis 24, 2017 3:11 pm

Re: Podłączenie do kanalizacji - obowiązek?

Post autor: mpire »

Jeśli zdecydowałbyś się na podłączenie do kanalizacji, bez wątpienia będziesz musiała zaopatrzyć się w wysokiej jakości rury PCV, które będą odprowadzać nieczystości. Możesz zamówić je w firmie Wiplast - oferuje rury w rozsądnych, niewysokich cenach. Myślę, że warto złożyć na nie zamówienie.
kaszek1q
Posty: 117
Rejestracja: pt gru 07, 2018 3:05 pm

Re: Podłączenie do kanalizacji - obowiązek?

Post autor: kaszek1q »

Na sieć wodną w każdym budynku, w tym w domu jednorodzinnym, składają się różnego rodzaju instalacji, które w fachowym języku określane są mianem sanitarnych. Dobrze mieć namiar na sprawdzoną i doświadczoną firmę.
Piotr2K1q
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 24, 2019 10:32 am

Re: Podłączenie do kanalizacji - obowiązek?

Post autor: Piotr2K1q »

Według przepisów zwolnienie z obowiązku podłączenia do kanalizacji może nastąpić tylko wtedy, gdy nieruchomość została wyposażona w przydomową oczyszczalnię ścieków, ale ona też musi spełniać wymagania określone w przepisach.
agniechaq
Posty: 50
Rejestracja: pt sty 25, 2019 10:37 pm

Re: Podłączenie do kanalizacji - obowiązek?

Post autor: agniechaq »

Z tego co wiem, to szambo jest bardziej ekologiczne i nikt nie może Cię zmusić do poprowadzenia przyłączy, nie obawiaj się. My za to niedawno kupiliśmy dom i teraz okazuje się, że musimy zmienić troszkę w instalacji sanitarnej.
witekKamyk1q
Posty: 7
Rejestracja: śr lip 03, 2019 6:17 am

Re: Podłączenie do kanalizacji - obowiązek?

Post autor: witekKamyk1q »

Moj brat kupił działke nieuzbrojoną i teraz podłącza media, kanalizacje, co później?
tetrus
Posty: 3
Rejestracja: pt lis 01, 2019 7:45 am

Re: Podłączenie do kanalizacji - obowiązek?

Post autor: tetrus »

Dziwie się, że wciąż są osoby które mają możliwość podłączenia do kanalizacji, a tego nie chcą. Przecież to są same plusy.
czosnekwrg
Posty: 96
Rejestracja: wt lis 26, 2019 2:25 pm

Re: Podłączenie do kanalizacji - obowiązek?

Post autor: czosnekwrg »

Ja zdecydowałem się na szambo ekologiczne. Rozwiązanie warte uwagi a przede wszystkim przyjazne dla środowiska, okazało się absolutnym strzałem w 10. Dokładnie na takim rozwiązaniu nam zależało!
kaszek1q
Posty: 117
Rejestracja: pt gru 07, 2018 3:05 pm

Re: Podłączenie do kanalizacji - obowiązek?

Post autor: kaszek1q »

Według mnie jedna i druga opcja jest całkiem niezła. Zarówno rury miedziane i stalowe mają niezłej jakości opinie w tym zakresie. Chociaż, jeśli mam być szczery, to wydaje mi się że najlepszą opcją są rury mosiężne. Najlepiej jeszcze co nieco poczytać na ten temat albo zapytać fachowca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje wodno-kanalizacyjne”