Stan surowy a zima

Budowa stanu surowego. Ściany, stropy, kominy. Materiały budowlane: pustaki, bloczki, ceramika.
incredible_bart
Posty: 1
Rejestracja: ndz cze 19, 2016 3:49 pm

Stan surowy a zima

Post autor: incredible_bart »

Jak zabezpieczyc dom w stanie surowym przed zima :?:
Jak taki dom zabezpieczyc przed włamaniami, kradzieżą narzędzi itp. :?:
Czym roznia sie pojecia : stan surowy otwarty i stan surowy zamkniety :?:
Pala
Posty: 112
Rejestracja: wt sty 17, 2017 10:04 am

Re: Stan surowy a zima

Post autor: Pala »

Stan surowy otwarty, to budynek, który ma wymurowane ściany nośne i kominy, strop nad parterem, schody wewnętrzne, a także więźbę i pokrycie dachu. Nie ma drzwi, okien, ścianek działowych. Natomiast stan surowy zamknięty to budynek, który posiada już kompletną konstrukcję nośną, dach, stropy, okna oraz drzwi zewnętrzne. Pomieszczenia nie są jeszcze w żaden sposób wykończone.
Najlepiej gdyby przed zimą udało ci się zamknąć budynek, tak by można bez problemu w nim grzać, dlatego warto zainwestować na początek w piec, a przede wszystkim nowoczesny system kominowy, który pozwoli na wydajniejszą pracę. Sam zainstalowałem taki system ze względu na ekonomię, bezpieczeństwo ale i komfort użytkowania. W początkowych fazach ogrzewania domu system sprawował się bez zarzutu. Dzisiaj, mimo że minęło kilka lat w dalszym ciągu sprawuje się świetnie, a do tego zauważyłem znaczny spadek wysokości rachunków. A jeżeli chodzi o ochronę przed włamaniem, to wydaje mi się, że wystarczy alarm, ewentualnie możesz rozważyć zatrudnienie stróża.
pekos
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 28, 2018 9:43 am

Re: Stan surowy a zima

Post autor: pekos »

zamknięty :)
olasek56
Posty: 3
Rejestracja: pt sty 18, 2019 1:41 pm

Re: Stan surowy a zima

Post autor: olasek56 »

Niezłe wskazówki daliście odnośnie stanów zamkniętych z zimą w Polsce. Dobrze wiedzieć jakie kroki poczynić aby wszystko idealnie zabezpieczyć.
Kamila Stańczyk
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 28, 2019 8:49 pm

Re: Stan surowy a zima

Post autor: Kamila Stańczyk »

Budowę najlepiej jest przerwać by niekorzystne zimowe warunki atmosferyczne nie zniszczyły tego co zostalo już zrobione.
Postzunia
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 14, 2018 9:17 am

Re: Stan surowy a zima

Post autor: Postzunia »

My właśnie z tego powodu czekaliśmy przez zimę aby ruszyć z budową na wiosnę. Pogoda już coraz lepsza.
budrys
Posty: 51
Rejestracja: wt paź 09, 2018 6:49 pm

Re: Stan surowy a zima

Post autor: budrys »

No my też przeczekaliśmy zimę i w tym roku ruszyliśmy z budową domu. Niby mówią że dobrze jak dom przez zimę stoi, ale ja tam nie wiem, nie znam się na tym. Teraz czeka nas dużo pracy, póki co trochę jestem przerażona, ale szukam w necie wskazówek, porad itd, to zawsze ułatwia.
Michał64Wrocq
Posty: 49
Rejestracja: pn cze 03, 2019 5:20 am

Re: Stan surowy a zima

Post autor: Michał64Wrocq »

Jeżeli zabezpieczenia to na pewno dobre ogrodzenie i tym podobne alarmy. Warto podpisać umowę z firmą ochroniarską.
Majka63q
Posty: 23
Rejestracja: pn kwie 29, 2019 1:42 pm

Re: Stan surowy a zima

Post autor: Majka63q »

Ja ostatnio szukałam firmy, która od ręki przywiezie mi ogrodzenie tymczasowe na działkę. Jak wiadomo sezon budowlany w pełni i nie ma szans na takie coś...
Kellys
Posty: 14
Rejestracja: pn paź 07, 2019 7:31 pm

Re: Stan surowy a zima

Post autor: Kellys »

Na pewno się takie przydadzą:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stan surowy”