Remont domu. Rozterki.

Dział poświęconym ogólnej tematyce budowlanej. Cenniki materiałów i ich jakość. Technologie budowy.
mikosaq
Posty: 15
Rejestracja: wt gru 04, 2018 2:40 pm

Re: Remont domu. Rozterki.

Post autor: mikosaq »

Zgadzam się co do czytania opinii ekspertów - wbrew pozorom, na stronach internetowych wielu sklepów meblowych są teraz sekcje, gdzie pojawiają się artykuły i porady ekspertów, więc jeśli wierzyć jakiemuś źródłowi, to chyba im. Część rzeczy faktycznie można wykonać samodzielnie, ale nie wszystko! Instalacje urządzeń czy sprawy związane z kanalizacją zostawiłabym jednak zawodowcom. Znajomość parametrów materiałów też dużo daje, bo często jest tak, że naszym potrzebom sprostają materiały ze średniej półki cenowej niż te z najwyższej, ale tu trzeba zdobyć wiedzę do rozpoznawania oznaczeń na opakowaniach.
sandra45q
Posty: 18
Rejestracja: śr kwie 04, 2018 7:20 pm

Re: Remont domu. Rozterki.

Post autor: sandra45q »

Razem z mężem jakiś czas temu stwierdziliśmy, że jest to odpowiedni czas na remont kuchni, wymieniliśmy meble, a co za tym idzie musieliśmy przerobić całą hydraulikę, zdecydowaliśmy że można wymienić wszystkie stare odpływy w naszym wiekowym domu.
marek980
Posty: 78
Rejestracja: śr lis 28, 2018 11:25 am

Re: Remont domu. Rozterki.

Post autor: marek980 »

My ostatnio mieliśmy sporą rozterkę związaną ze schodami. Chcemy zdecydować się na oświetlenie schodowe, fajne propozycje widzieliśmy w jakimś czasopiśmie, tylko zastanawiamy się, w jaki sposób to rozplanować i jak zrobić, aby to wszystko ładnie wyglądało. Jakieś pomysły?
Mateusz79q
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 07, 2017 8:47 am

Re: Remont domu. Rozterki.

Post autor: Mateusz79q »

Remont łazienki ma to do siebie, ze przy skuwaniu starych płytek - zostaje masa gruzu, którego nie dość, ze trzeba się jakoś pozbyć, to jeszcze gdzieś go zutylizować. Na szczęście są firmy, które to załatwiają za nas.
morgo
Posty: 127
Rejestracja: czw sie 30, 2018 5:06 pm

Re: Remont domu. Rozterki.

Post autor: morgo »

Warto pamiętać, aby wcześniej zaplanować oświetlenie. To jest ważne. Późniejsze przeróbki mogą być bardzo kosztowne. Najlepiej zdecydować się na oświetlenie punktowe, ponieważ jest praktyczne i w ten sposób można ładnie wszystko oświetlić w każdym pomieszczeniu.
loca89
Posty: 115
Rejestracja: pt lut 01, 2019 10:59 am

Re: Remont domu. Rozterki.

Post autor: loca89 »

Przy remoncie bywają różne rozterki to fakt. Często też trzeba wymienić nawet elementy typu listwy przypodłogowe, bo mogą się uszkodzić lub okaże się, że nie pasują jednak do całości aranżacji.
bob28
Posty: 188
Rejestracja: pn sty 14, 2019 7:32 pm

Re: Remont domu. Rozterki.

Post autor: bob28 »

Jeśli chodzi o remont domu to bardzo ważne jest odpowiednie wykończenie zewnętrzne mam na myśli elewację.
agniechaq
Posty: 50
Rejestracja: pt sty 25, 2019 10:37 pm

Re: Remont domu. Rozterki.

Post autor: agniechaq »

Kilka lat temu remontowałam dom i wiem, że jest to strasznie trudne. Dlatego teraz, kiedy mam mieszkanie na wynajem, poproszę o pomoc firmę remontową.
Mannnasq
Posty: 26
Rejestracja: pn paź 22, 2018 6:43 am

Re: Remont domu. Rozterki.

Post autor: Mannnasq »

Benk pisze:O tak! Kominek to dobra opcja, równie dobra co system wentylacji. My jesteśmy bardzo zadowoleni. Możemy się cieszyć dobrej jakości powietrzem w każdym pomieszczeniu. Korzystamy na tym wszyscy, a zwłaszcza dzieci. Warto wcześniej sprawdzić na czym polega czyszczenie wentylacji. U nas firma, która zajęła się montażem również zajmuje się konserwacją. Kiedyś tak nie zwracałem uwagi na to czym oddycham, ale odkąd mówi się co raz to więcej o smogu to miało to dla mnie znaczenie.
Dobra wentylacja w kominku – innymi słowy, wysokiej jakości turbiny – w ogóle są bardzo istotne, jeżeli ktoś na kominek się decyduje. Choćby i z tego względu, że to właśnie dzięki niej ciepło jest nie tylko przy samym kominku, ale w całym pomieszczeniu, bo to właśnie ona je tam rozprowadza :)
Kazik1985Kazikq
Posty: 23
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 8:31 am

Re: Remont domu. Rozterki.

Post autor: Kazik1985Kazikq »

My podczas remontu skorzystaliśmy z okazji i wymieniliśmy całe oświetlenie na oświetlenie LED ze względu na oszczędności.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wymiana doświadczeń”