Przegląd instalacji

Dział poświęconym ogólnej tematyce budowlanej. Cenniki materiałów i ich jakość. Technologie budowy.
skrabi
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 19, 2016 3:56 pm

Przegląd instalacji

Post autor: skrabi »

Czesc

Jak czesto nalezy dokonywac przegladow wszystkich instalacji mieszczacych sie w domu?
Slyszalem ze przeglad instalacji gazowej powinno sie robic co najmniej raz w roku. Jak jest z przegladem instalacji elektrycznej itd.?
Co na ten temat mowi prawo budowlane?
Pala
Posty: 112
Rejestracja: wt sty 17, 2017 10:04 am

Re: Przegląd instalacji

Post autor: Pala »

Myślę, że raz do roku to na pewno wystarczająca liczba przeglądów, chyba że posiadasz dość wiekowe instalacje, wtedy warto robić to częściej lub zdecydować się na ich wymianę. Możesz także przemyśleć kwestię zamontowania czujników, które poinformują cię gdy coś będzie nie tak. Oczywiście bywa i tak, że nawet najlepsze i najdroższe czujniki mogą zawieźć, dlatego warto dużo wcześniej przemyśleć kwestię np. odpowiedniego doboru kominka. Moim zdaniem standardowe, murowane kominy wychodzą powoli z "mody", a w ich miejsce pojawiają się nowoczesne systemy kominowe. Moim zdaniem jest to nie tylko znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie (kominy posiadają niezbędne certyfikaty szczelności, nawet przy długotrwałym pożarze), ale przede wszystkim nie zajmują one dodatkowej powierzchni mieszkaniowej, jak często jest to w przypadku kominów murowanych. Jeżeli kiedykolwiek będziesz miał możliwość wymiany lub zakupu nowego komina, to zastanów się nad tym co napisałem. O bezpieczeństwo warto dbać zawsze, a także wybierać materiały które nam to zapewnią już na etapie budowy domu.
katarina556
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 18, 2018 8:21 am

Re: Przegląd instalacji

Post autor: katarina556 »

Wszystkie chyba właśnie raz do roku. Najczęściej pod koniec roku albo początek kolejnego.
Mannia1q
Posty: 116
Rejestracja: wt paź 29, 2019 6:19 am

Re: Przegląd instalacji

Post autor: Mannia1q »

Do tego należało także wykonać pomiary elektryczne. Wolałem te zadanie powierzyć fachowcom.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wymiana doświadczeń”