Koszt projektu

Jak wybrać projekty ? Przepisy, warunki zabudowy, plan zagospodarowania działki. Jakie zmiany ?
vayolette
Posty: 13
Rejestracja: ndz cze 19, 2016 12:57 pm

Koszt projektu

Post autor: vayolette »

Cześć :)

Ile płaciliście za projekt ? Pochodził z katalogu ? Czy współpracowaliście z architektem ?
Marek89q
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 08, 2016 3:54 pm

Re: Koszt projektu

Post autor: Marek89q »

Witam!
Osobiście korzystałem z architekta. Chciałem żeby mój dom był jak ze snów więc zleciłem architektowi zaprojektowanie go zgodnie z moimi wytycznymi. Architekt wykonał bardzo fajny projekt, wprowadził niewielkie zmiany i wytłumaczył dlaczego je wstawił. Projekt został zrobiony porządnie, szybko, architekt był miły i posiadał ogromne doświadczenie. Potem na budowie dopilnował wszystkiego żeby było zgodne z projektem. Jestem bardzo zadowolony z jego usług, ponieważ w dzisiejszych czasach trudno jest o solidnego fachowca.
Co do ceny to nie napiszę Ci ile wziął za projekt domu, bo wszystko zależy jaki ma projekt ma wykonać. Zależy jaki duży metraż, czy dom parterowy, czy z garażem.
blanka
Posty: 21
Rejestracja: ndz cze 19, 2016 5:08 pm

Re: Koszt projektu

Post autor: blanka »

Marek89 pisze:Witam!
Osobiście korzystałem z architekta. Chciałem żeby mój dom był jak ze snów więc zleciłem architektowi zaprojektowanie go zgodnie z moimi wytycznymi. Architekt wykonał bardzo fajny projekt, wprowadził niewielkie zmiany i wytłumaczył dlaczego je wstawił. Projekt został zrobiony porządnie, szybko, architekt był miły i posiadał ogromne doświadczenie. Potem na budowie dopilnował wszystkiego żeby było zgodne z projektem. Jestem bardzo zadowolony z jego usług, ponieważ w dzisiejszych czasach trudno jest o solidnego fachowca.
Co do ceny to nie napiszę Ci ile wziął za projekt domu, bo wszystko zależy jaki ma projekt ma wykonać. Zależy jaki duży metraż, czy dom parterowy, czy z garażem.

Fajnie, że jesteś zadowolony. Mógłbyś uzupełnić swoją wypowiedź o info jak przebiegała współpraca ? Ile trwało wykonanie projektu Twojego domu ?
Boloq
Posty: 29
Rejestracja: wt paź 25, 2016 7:29 pm

Re: Koszt projektu

Post autor: Boloq »

Wszystko zależy od tego gdzie taki projekt zamawiamy.
Pipi
Posty: 280
Rejestracja: wt lip 24, 2018 7:25 pm

Re: Koszt projektu

Post autor: Pipi »

A jak takie koszty kształtują się w przypadku projektów innych obiektów, niż domy ? Czy jest dużo droższy od projektu domu ? O jakich kwotach mniej więcej może być mowa ?
budrys
Posty: 51
Rejestracja: wt paź 09, 2018 6:49 pm

Re: Koszt projektu

Post autor: budrys »

Myślę że koszt projektu zależy od tego jaki duży jest dom. Myślę że mniejsze domy są tańsze. My raczej nie zwracaliśmy uwagi na cenę a na wielkość domu by pasował u nas na wąską działkę. Budowa rozpoczęta, więc wszystko idzie pełną parą.
tauriel
Posty: 13
Rejestracja: pt gru 07, 2018 2:55 pm

Re: Koszt projektu

Post autor: tauriel »

Każdy projekt różni się ceną, wliczają się w nią przede wszystkim metraż domu bądź mieszkania, więc najlepiej jeśli bezpośrednio porozmawiasz z architektem, wtedy po pierwszych założeniach na pewno poda ci kosztorys.
PiotruSIEK3
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 09, 2019 12:20 pm

Re: Koszt projektu

Post autor: PiotruSIEK3 »

Oczywiście, nie ma co ukrywać, że koszt projektu domu nie należy do tanich rzeczy, ale zdecydowanie warto.
ZKrolokowski
Posty: 4
Rejestracja: sob sie 24, 2019 11:29 am

Re: Koszt projektu

Post autor: ZKrolokowski »

Ja od jakiegoś czasu zastanawiam się nad budową domu. Może nawet nie zastanawiam się, bo to już jest przesądzone, ale obecnie szukam jakiegoś dobrego projektu. :)
Anulka122q
Posty: 22
Rejestracja: pn wrz 02, 2019 6:47 am

Re: Koszt projektu

Post autor: Anulka122q »

Wiecie może jakie są koszty projektu rozbudowy domu?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty domów”