Firmy budowlane - kogo polecamy

Katalog firm budowlanych. Sprawdzeni wykonawcy oraz firmy na które należy uważać. Opinie firm.
rafcio007
Posty: 3
Rejestracja: ndz cze 19, 2016 2:26 pm

Firmy budowlane - kogo polecamy

Post autor: rafcio007 »

Chciałabym abyśmy wymienili się doświadczeniami dotyczącymi firm budowlanych. Taka wiedza na pewno przyda się wielu osobom.
Kogo polecacie ? Kto jest solidnym wykonawcą ?
dxdq
Posty: 17
Rejestracja: ndz cze 19, 2016 2:50 pm

Re: Firmy budowlane - kogo polecamy

Post autor: dxdq »

Ja jeszcze nie mam rozeznania, ale chyba najbardziej bezpieczną opcja jest skorzystanie z usług firmy, która pracowała dla twojej rodziny/znajomych. :)
Pala
Posty: 112
Rejestracja: wt sty 17, 2017 10:04 am

Re: Firmy budowlane - kogo polecamy

Post autor: Pala »

Ja w ostatnim czasie miałam bardzo nie miłe doświadczenia z pseudo fachowcami zajmującymi się ogrzewaniem. Zadanie wydawało się proste, a polegało na wymianie wkładu z szybą w kominie, który znajduje się w moim salonie. Jak się jednak okazało, okoliczne ekipy remontowe miały bardzo duży problem z doborem materiałów. Nie wiedziałam, że bardzo ważne jest szczegółowe określenie tego, kto kupuje materiały. Taka informacja powinna być zawarta we wcześniej sporządzonej umowie. Decyzja, czy lepiej samemu kupować materiały jest uzależniona od naszej wiedzy i ilości wolnego czasu. Jeżeli znamy się na jakości produktów, wiemy co i gdzie tanio kupić, to lepszy samodzielny zakup. Jeśli jednak mamy swoje obowiązki i nie uśmiecha nam się błądzenie pomiędzy pólkami marketu budowlanego, to zadanie powierzmy to wykonawcy. Koniec końców po zakupie przez fachowców czterech nie pasujących wkładów zrezygnowałam z ich usług.
heniutek
Posty: 81
Rejestracja: ndz cze 03, 2018 6:44 pm

Re: Firmy budowlane - kogo polecamy

Post autor: heniutek »

A ja Wam powiem, że obserwowałem ostatnio firmę budowlaną, która stawia jakiś pawilon handlowo-usługowy na przeciwko mojego bloku. Chcę, czy nie chcę, muszę być tego świadkiem. Ale jest coś, co mnie bardzo zaciekawiło w ich sprzęcie, mianowicie łyżka do betonu. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem. Ktoś z Was się już spotkał z takim urządzeniem?
Pipi
Posty: 280
Rejestracja: wt lip 24, 2018 7:25 pm

Re: Firmy budowlane - kogo polecamy

Post autor: Pipi »

Jeśli chodzi o firmy zajmujące się projektowaniem i budową hal magazynowych, to ja z czystym sumieniem mogę polecić firmę Depenbrock Polska z Komornik. Działają oni w pełni fachowo i profesjonalnie, dbają o bezpieczeństwo, wygodę i aspekty ekologiczne stawianych hal, więc na pewno warto im takie zadanie powierzyć.
agrafka11q
Posty: 59
Rejestracja: sob mar 02, 2019 10:03 pm

Re: Firmy budowlane - kogo polecamy

Post autor: agrafka11q »

Jeśli interesują was domy drewniane całoroczne pod klucz to zdecydowanie Naturekodom jak dla mnie jest firmą godną polecenia. Mi samej takie domy bardzo się podobają. Co też ważne ich budowa nie trwa długo, materiały z których te domy są budowane są bardzo wysokiej jakości. Sami zobaczcie.
Ostatnio zmieniony wt mar 19, 2019 1:02 pm przez agrafka11q, łącznie zmieniany 1 raz.
loca89
Posty: 115
Rejestracja: pt lut 01, 2019 10:59 am

Re: Firmy budowlane - kogo polecamy

Post autor: loca89 »

Myślę, że najlepiej byłoby zapoznać się z opiniami na temat danej firmy. W ten sposób możemy znaleźć kogoś rzetelnego i profesjonalnego. Ja przykładowo znalazłam w ten sposób firmę Delta-Bud, która oferuje wynajem rusztowania. Zachowałam ten namiar, ponieważ nie wiadomo kiedy może przydać się dodatkowe rusztowanie na budowie.
ziglorq
Posty: 15
Rejestracja: pn wrz 03, 2018 7:33 am

Re: Firmy budowlane - kogo polecamy

Post autor: ziglorq »

Sprzedaż rusztowań prowadzi też firma DG BUD. Warto zerknąć na ich ofertę bo nie dość, że jest mocno rozbudowana to jeszcze ceny są bardzo rozsądne. Wysoka jakość, szybka realizacja zamówień i świetny kontakt z działem obsługi klienta. Wiadomo, że bezpieczeństwo pracowników podczas wykonywania jakichkolwiek prac wysokościowych jest niezwykle ważne więc warto zadbać o to by ten sprzęt był odpowiednio stabilny a przy tym także mobilny w miarę możliwości.
wrungerq
Posty: 1
Rejestracja: czw sie 22, 2019 10:07 am

Re: Firmy budowlane - kogo polecamy

Post autor: wrungerq »

Ja ostatnia budowałem dom systemem zleconym z generalnym wykonawcą - Regess. Powiedzieli mi wprost, iż nie płacą np. 23% VAT za materiały budowlane, tylko bodajże 9%. Koszt ostateczny wykonania domu wyszedł podobny, jak w przypadku systemu gospodarczego, a i nie musiałem poświęcać na to praktycznie czasu. Więc mogłem spokojnie pracować, prowadzić biznes, w sumie to na tym zyskałem, wszystko zależy od organizacji czasu.
Budjust
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 07, 2019 10:41 am

Re: Firmy budowlane - kogo polecamy

Post autor: Budjust »

A jakie firmy wyburzeniowe jesteście w stanie polecić? Ja niedawno miałem przyjemność współpracować z firmą Wanik, która specjalizuje się w rozbiórce i wyburzeniach różnego rodzaju. Służą również fachowym doradztwem. Przykładają się do swojej pracy - solidni i terminowi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmy budowlane”