Drzewa iglaste na działkę/do ogrodu

Dowiedź się więcej na temat projektowania ogrodów. Ciekawe aranżacje zieleni w Twoim ogrodzie. Porady oraz pomysły na ogród, taras, oczka wodne.
Multimaster
Posty: 9
Rejestracja: pn lip 04, 2016 6:44 pm

Drzewa iglaste na działkę/do ogrodu

Post autor: Multimaster »

Jak w temacie, mam prośbę o wskazówki dotyczące doboru roślin iglastych do ogrodu. Które sprawiają najmniej problemów?
rainbow
Posty: 33
Rejestracja: pt cze 17, 2016 2:34 pm

Re: Drzewa iglaste na działkę/do ogrodu

Post autor: rainbow »

Rośliny iglaste to strzał w dziesiątkę :) Prezentuję się pięknie przez cały rok. Na Twoim miejscu zwróciłabym uwagę na tuje i cyprysiki. Ważna WSKAZÓWKA : rozplanuj ogród z głową. Rośliny się stale rozrastają, więc nie warto (dla ich dobra) sadzić ich "centymetr po centymetrze". Koniecznie daj znać co wybrałeś
nina1990q
Posty: 161
Rejestracja: wt maja 15, 2018 1:59 pm

Re: Drzewa iglaste na działkę/do ogrodu

Post autor: nina1990q »

Drzewa iglaste to dobre rozwiązanie bo nie trzeba sprzątać jesienią liści. Jeśli nie lubicie spędzać czasu na pracy w ogrodzie to polecam iglaki a do tego jakieś niewymagające dekoracje, na przykład sztuczne skały. Myślę, że efekt będzie oryginalny.
Mateusz79q
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 07, 2017 8:47 am

Re: Drzewa iglaste na działkę/do ogrodu

Post autor: Mateusz79q »

hmm no ja tak nie do końca jestem przekonany, że to dobry pomysł. Może zamiast drzew lepiej jakieś ładne krzewy ozdobne? Sa przecież krzewy iglaste.
cedarq
Posty: 54
Rejestracja: wt cze 26, 2018 5:03 pm

Re: Drzewa iglaste na działkę/do ogrodu

Post autor: cedarq »

nina1990 pisze:Drzewa iglaste to dobre rozwiązanie bo nie trzeba sprzątać jesienią liści. Jeśli nie lubicie spędzać czasu na pracy w ogrodzie to polecam iglaki a do tego jakieś niewymagające dekoracje, na przykład sztuczne skały. Myślę, że efekt będzie oryginalny.
Nie wiem jak sztuczne skały, ale naturalne kamienie w połączeniu z iglakami świetnie się sprawdzają. Można dobrać kolorystykę do reszty aranżacji ogrodu. A jeśli chodzi o gatunek polecanych iglaków to ja polecam jałowce, modrzewie i sosny.
Mateusz25q
Posty: 30
Rejestracja: wt kwie 23, 2019 8:57 pm

Re: Drzewa iglaste na działkę/do ogrodu

Post autor: Mateusz25q »

Ja kupowałem tuje :lol:
sylwekkielceq
Posty: 56
Rejestracja: pt paź 05, 2018 12:54 pm

Re: Drzewa iglaste na działkę/do ogrodu

Post autor: sylwekkielceq »

Przede wszystkim, aby Twoje rośliny dobrze rosły, potrzebują właściwie dobranej gleby. Dla większości iglaków najlepiej sprawdzi się kwaśna ziemia, jednak występują też gatunki, które wolą podłoże wapienne. Ziemia do iglaków musi być również przepuszczalna. Ja stosuje gotowe podłoża, najczęściej od marki Substral, ponieważ charakteryzują się lepszą przepuszczalnością niż gleba ogrodowa.
Jac1985q
Posty: 21
Rejestracja: pt lip 26, 2019 10:39 am

Re: Drzewa iglaste na działkę/do ogrodu

Post autor: Jac1985q »

Znam tą firmę Gospodarstwo Szkółkarskie - Andrzej Krzysiak doskonale i również swego czasu brałem od nich ale iglaste drzewa ozdobne oraz, iglaste krzewy ozdobne. Jestem bardzo zadowolony z zakupionych roślin bo wszystkie się przyjęły i pięknie sie prezentują.
Danielmakqq
Posty: 42
Rejestracja: pn cze 03, 2019 6:19 am

Re: Drzewa iglaste na działkę/do ogrodu

Post autor: Danielmakqq »

A stosujecie w ogrodzie tzw keramzyt dekoracyjny? bo ja jakiś czas temu takie rozwiązanie wprowadziłem do swojego ogrodu i powiem wam, że super to wygląda.
Mannia1q
Posty: 116
Rejestracja: wt paź 29, 2019 6:19 am

Re: Drzewa iglaste na działkę/do ogrodu

Post autor: Mannia1q »

Nie zapominaj, że wszystkie drzewa wymagają solidnej pielęgnacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projektowanie ogrodów”