Home Management System

Dział poświęcony nowoczesnym rozwiązaniom jakimi są inteligentne systemy zarządzania budynkami. Dowiedź się więcej na temat automatyki stosowanej w domowych warunkach.
vayolette
Posty: 13
Rejestracja: ndz cze 19, 2016 12:57 pm

Home Management System

Post autor: vayolette »

Ktoś? Coś? :)
Pierwszy raz spotkałam się z tym cudem mieszkając przez kilka dni we wrocławskim sky tower. Zakochałam się :)
Za pomocą małego urządzenia możemy zamknąć bramę wjazdową, dostosować oświetlenie w domu do swoich potrzeb czy też regulować temperaturę. Zapragnęłam posiadać taki inteligentny system zarządzania budynkiem. Jaki jest koszt? Jaką firmę polecacie? Czy taką instalacje można założyć w wykończonym już domu? Czy jest zdecydowanie za późno?
dxdq
Posty: 17
Rejestracja: ndz cze 19, 2016 2:50 pm

Re: Home Management System

Post autor: dxdq »

Nie jestem w stanie rozwiać Twoich wątpliwości ale podsunęłaś mi świetny pomysł. Muszę go przedyskutować z panem mężem ;)
rainbow
Posty: 33
Rejestracja: pt cze 17, 2016 2:34 pm

Re: Home Management System

Post autor: rainbow »

Rzeczywiście brzmi ciekawie. Obcowałam z takim urządzeniem ale nie wyrobiłam sobie do końca zdania czy to rzeczywiscie rzecz niezbędna. Orientuje się ktoś ile taki system kosztuje?? Temat do przemyślenia.
Łukaszq
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 24, 2018 3:22 pm

Re: Home Management System

Post autor: Łukaszq »

Nie powiem Ci ile dokładnie kosztuje taki system, bo myślę, że to dość indywidualna sprawa i koszt zależy od tego co dokładnie chciałabyś mieć w domu zainstalowane.
Pipi
Posty: 280
Rejestracja: wt lip 24, 2018 7:25 pm

Re: Home Management System

Post autor: Pipi »

Ja również jestem zafascynowana takimi rzeczami ;) Tak naprawdę Wrocław jest jednym z miast w Polsce, które stosują najwięcej tego typu rozwiązań. Daleko mu jeszcze jednak do prawdziwego Smart City, jakim jest na przykład Masdar. Polecam sobie przeczytać, jeśli również jesteście fanami nowoczesnych technologii :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „System zarządzania budynkiem (BMS)”