Nielegalny pobór prądu

Prąd, gaz, wodociągi i kanalizacja. Dokumentacja i formalności.
skrabi
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 19, 2016 3:56 pm

Nielegalny pobór prądu

Post autor: skrabi »

Czy możliwe jest aby sąsiad kradł prąd ode mnie? Jak to sprawdzić? Jakie może ponieść konsekwencje z tego tytulu?
dxdq
Posty: 17
Rejestracja: ndz cze 19, 2016 2:50 pm

Re: Nielegalny pobór prądu

Post autor: dxdq »

Nie wierze ze to sie jeszcze zdarza :shock: Nielegalny pobor pradu, gazu, wody jest przestepstwem. Taka osoba moze narobic sobie ogromnych klopotow i moze grozic gigantyczna kara finansowa.
sandra45q
Posty: 18
Rejestracja: śr kwie 04, 2018 7:20 pm

Re: Nielegalny pobór prądu

Post autor: sandra45q »

Takie sytuacje trzeba od razu zgłaszać na policję, sąsiad na pewno dostałby odpowiednią karę, jeśli twoje przypuszczenia okazałyby się prawdziwe. Gdyby taka sytuacja się powtórzyła natychmiast zgłoś to odpowiednim służbom
kalina88
Posty: 3
Rejestracja: ndz sie 19, 2018 6:22 am

Re: Nielegalny pobór prądu

Post autor: kalina88 »

oj nie ładnie
cedarq
Posty: 54
Rejestracja: wt cze 26, 2018 5:03 pm

Re: Nielegalny pobór prądu

Post autor: cedarq »

Oczywiście, że nie jest to legalne. Grożą za to ogromne kary finansowe. Ale fakt faktem - takie sytuacje się zdarzają. Chociaż zupełnie tego nie rozumiem, bo obecnie można mieć tani prąd i nie trzeba go komuś kraść. A gdzie zgłosić taką sytuację? Zapytaj swojego dostawcę energii.
Monika Stachurska
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 28, 2019 8:53 pm

Re: Nielegalny pobór prądu

Post autor: Monika Stachurska »

Taka sytuacje najlepiej zgłosić na policję i wszystko się wyjaśni :)
Quentin
Posty: 12
Rejestracja: pn kwie 08, 2019 7:02 am

Re: Nielegalny pobór prądu

Post autor: Quentin »

Możliwe że masz źle w skrzynce podpięty licznik, najpierw weź kogoś kto sie zna i ma kliczne do skrzynek niech pozagląda i posprawdza czy jest dobrze popodpinane
Ruddzia
Posty: 83
Rejestracja: wt paź 08, 2019 5:15 am

Re: Nielegalny pobór prądu

Post autor: Ruddzia »

Można i tak oszczędzać na prądzie, jednak nikomu nie polecam. Na pewno tu będą spore kary. Ja się już powoli interesuje jak tu zaoszczędzić na rachunkach, boje się tego co będzie jak przestanie obowiązywać ustawa, która zamroziła ceny prądu, a będzie to za niedługo. Myślę, że warto porównać różnych dostawców prądu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przyłącza i media”