Paniczny lęk przed kredytem

Pożyczki konta bankowe, ubezpieczenia.
dxdq
Posty: 17
Rejestracja: ndz cze 19, 2016 2:50 pm

Paniczny lęk przed kredytem

Post autor: dxdq »

Znajde tu kogoś kto ma takie same podejście do kredytów jak ja? Stoimy przed budową drugiego domu a mnie na myśl o zaciągnięciu kredytu coś się robi...
Jak do tego podchodzicie? Na luzie? Czy może stresik dopada?
kala
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 17, 2016 8:02 pm

Re: Paniczny lęk przed kredytem

Post autor: kala »

To naturalne. Sama bronie sie rekami i nogami. Kredyt to zobowiazanie na kilka lat a nikt z nas nie wie jak potoczy sie zycie. Wielka niewiadoma. Nie warto pisac czarnych scenariuszy :). Ja traktuje dom jako inwestycje, skarbonke. Dodatkowo posiadam mieszkanie (moze dlatego jestem spokojniejsza) i mam nadzieje ze to wlasnie czynsz za to mieszkanie zarobi na kredyt. W razie wpadki mam dach nad glowa
rainbow
Posty: 33
Rejestracja: pt cze 17, 2016 2:34 pm

Re: Paniczny lęk przed kredytem

Post autor: rainbow »

Nie dziwie Ci sie. TV, internet, znajomi. Nie ma co się oszukiwać. Kredyt to balast...finansowy i emocjonalny. Nie ma co się czarować..banki to instytucje dla bogatych i na pewno nie są to miejsca charytatywne. Ja jednak uważam, że trzeba żyć tu i teraz i nie wybiegać w przyszłość z czarnymi scenariuszami. Rozumiem, że sama stoisz się przed takim wyborem? Zastanów się czy to udźwigniesz psychicznie, na ile Twoja sytuacja ekonomiczna jest stabilna i dokonaj dobrego dla siebie wyboru :). Odpowiedzialność i roztropność to są cechy które się chwali :)
nina1990q
Posty: 161
Rejestracja: wt maja 15, 2018 1:59 pm

Re: Paniczny lęk przed kredytem

Post autor: nina1990q »

Właśnie dlatego ja nigdy w życiu nie wzięłabym kredytu. Za dużo naczytałam się o tym, jakie potem można mieć problemy.
pietrzak
Posty: 234
Rejestracja: pt sie 24, 2018 7:09 am

Re: Paniczny lęk przed kredytem

Post autor: pietrzak »

Wszystko jest dla ludzi tylko trzeba umieć rozsądnie do tego podejść. Kredyt to poważna decyzja dlatego faktycznie warto ją dokładnie przemyśleć.
Goja
Posty: 118
Rejestracja: pt cze 29, 2018 2:59 pm

Re: Paniczny lęk przed kredytem

Post autor: Goja »

Trudno podejść do tego na luzie, kiedy wszędzie wokół widzi się ludzi, którzy na przykład nabrali za dużo chwilówek i teraz mają problemy ze spłatą. Z kredytem jest nieco inaczej, jest zwykle ubezpieczony, choćby od utraty pracy, czy choroby. Wiem, że z takich ogromnych kłopotów te można wyjść. Wszystko kwestia pogadania z dobrym doradcą finansowym, czy kredytowym.
darerek1
Posty: 1
Rejestracja: pt lis 16, 2018 11:53 am

Re: Paniczny lęk przed kredytem

Post autor: darerek1 »

To chyba większość ma takie podejście i lęk.
olasek56
Posty: 3
Rejestracja: pt sty 18, 2019 1:41 pm

Re: Paniczny lęk przed kredytem

Post autor: olasek56 »

Według mnie wszystko zależy od człowieka, niektórzy się tego podejmą inni nie. Ja tam nie miałem lęku przed swoim kredytem hipotecznym.
Goja
Posty: 118
Rejestracja: pt cze 29, 2018 2:59 pm

Re: Paniczny lęk przed kredytem

Post autor: Goja »

Biorąc czy decydując się na kredyt nie ma co się bać. Należy dobrze wszystko przemyśleć, policzyć i tyle. Zawsze jest ryzyko utraty pracy na przykład, ale nie można popadać w paranoję. Osobiście boję się brać kredyt na 25 lat, bo w moim wieku to już ryzykowne.
limoko
Posty: 75
Rejestracja: wt paź 09, 2018 1:50 pm

Re: Paniczny lęk przed kredytem

Post autor: limoko »

Ja akurat brałem kredyt inwestycyjny, no ale to taki sam stres jak przy kredycie hipotecznym. Trzeba do tego podejść na luzie, bo inaczej nic nie osiągniesz w życiu, będziesz stał w miejscu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kredyt”