Porady na temat budowy i wykończenia domu.

Dział poświęconym ogólnej tematyce budowlanej. Cenniki materiałów i ich jakość. Technologie budowy.
arekmadejczyk
Posty: 1
Rejestracja: wt maja 08, 2018 8:59 am

Porady na temat budowy i wykończenia domu.

Post autor: arekmadejczyk »

Cześć. Mogę prosić o jakieś ogólne porady budowlane ? Na co zwracać uwagę ?
Pala
Posty: 112
Rejestracja: wt sty 17, 2017 10:04 am

Re: Porady na temat budowy i wykończenia domu.

Post autor: Pala »

W przypadku budowy własnego domu moim zdaniem ważnym jest, aby zadbać o właściwe podłoże, na którym ma zostać wybudowany dom. Wybór odpowiedniego podłoża to bardzo istota kwestia, ponieważ wybudowanie domu na źle dobranym gruncie może spowodować opadnięcie lub osunięcie domu. W celu sprawdzenia, czy dane podłoże nadaje się pod budowę domu, należy zastosować specjalne urządzenie, czyli tak zwaną płytę dynamiczną.
vania4
Posty: 3
Rejestracja: śr lis 21, 2018 7:32 am

Re: Porady na temat budowy i wykończenia domu.

Post autor: vania4 »

Dzięki za porady. Można bardzo dużo się dowiedzieć :)
loca89
Posty: 115
Rejestracja: pt lut 01, 2019 10:59 am

Re: Porady na temat budowy i wykończenia domu.

Post autor: loca89 »

Na pewno wiele prac będzie wykonywanych na wysokościach. Warto więc zadbać o bezpieczeństwo ludzi, którzy będą Ci budować dom i przykładowo wynająć podesty ruchome. Moim zdaniem warto nad tym pomyśleć.
pietrzak
Posty: 234
Rejestracja: pt sie 24, 2018 7:09 am

Re: Porady na temat budowy i wykończenia domu.

Post autor: pietrzak »

A jeśli chodzi o dachy to koniecznie zainteresuj się wiązarami dachowymi w technologii płytek kolczastych. Takie rozwiązanie ma bardzo wiele zalet, jak chociażby skrócony czas kładzenia więźby dachowej. Coraz częściej wykorzystuje się je w domach ale też budynkach usługowych.
agniechaq
Posty: 50
Rejestracja: pt sty 25, 2019 10:37 pm

Re: Porady na temat budowy i wykończenia domu.

Post autor: agniechaq »

loca89 pisze:Na pewno wiele prac będzie wykonywanych na wysokościach. Warto więc zadbać o bezpieczeństwo ludzi, którzy będą Ci budować dom
Z własnego doświadczenia wiem, że prace na wysokościach można jakoś zabezpieczyć, bez wynajmowania takich maszyn. My mieliśmy dobrze zabezpieczone rusztowanie i to starczyło.
loca89
Posty: 115
Rejestracja: pt lut 01, 2019 10:59 am

Re: Porady na temat budowy i wykończenia domu.

Post autor: loca89 »

Myślę, że warto też przy budowie domu pomyśleć o różnych dekoracyjnych elementach takich jak np. sztukateria elewacyjna. Dzięki właśnie takim artykułom możecie nadać niezwykłemu charakteru poszczególnym obiektom, które wybudujecie.
Jac1985q
Posty: 21
Rejestracja: pt lip 26, 2019 10:39 am

Re: Porady na temat budowy i wykończenia domu.

Post autor: Jac1985q »

Jeżeli ktoś z was szuka firmy, któa oferuję sprzedaż rusztowań to polecam skorzystać z usług firmy sklep-akprojekt24.com.pl. Ja od nich kupowałem ruszotwanie i kilka drabin potrzebnych na budowę.
madmax12
Posty: 102
Rejestracja: pt kwie 26, 2019 6:46 pm

Re: Porady na temat budowy i wykończenia domu.

Post autor: madmax12 »

Ostatnio znajomy uświadomił mnie jak ważne jest alternatywne źródło wody w domu, nawet jeśli mamy podłączenie do sieci wodociągowej. Studia głębinowa to spora niezależność w nagłych przypadkach, to czyste źródło wody pitnej.
mpire
Posty: 230
Rejestracja: pt lis 24, 2017 3:11 pm

Re: Porady na temat budowy i wykończenia domu.

Post autor: mpire »

Budowa domu w wielu aspektach może przysporzyć problemów. Wybór banalnych rzeczy wydaje się być bardzo trudny i odpowiedzialny. Na pewno ważne jest, aby wszystko było dobrej jakości, bo dzięki temu będzie długo służyć. Warto też zwrócić uwagę na ceny, aby nie przepłacić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wymiana doświadczeń”