Jak ochronić się przed włamaniem ??

Dział poświęconym ogólnej tematyce budowlanej. Cenniki materiałów i ich jakość. Technologie budowy.
monikaizdebska
Posty: 1
Rejestracja: sob cze 18, 2016 1:09 pm

Jak ochronić się przed włamaniem ??

Post autor: monikaizdebska »

Pytanie jak w tytule. Uwazam ze bezpieczenstwo jest priorytetem. Tyle slyszy sie w dzisiejszych czasach o wlamaniach.
Jak zabezpieczacie sie przed potencjalnym wlamaniem :?: Stawiacie wylacznie na alarm :?: Czy waszym zdaniem warto pomyslec o monitoringu :?: Jesli tak ktora firma jest liderem na rynku :?:
katralala
Posty: 16
Rejestracja: sob cze 18, 2016 8:10 pm

Re: Jak ochronić się przed włamaniem ??

Post autor: katralala »

Alarm to podstawa podstaw. Monitoringu nie mam, ale z doświadczenia znajomych : wybierz firmę, która ma siedzibe/oddział w Twojej miejscowości. Mogę polecić kerim i solid. Z ich usług korzystałam w zakresie monitoringu firm i z czystym sumieniem mogę polecić. :)
rainbow
Posty: 33
Rejestracja: pt cze 17, 2016 2:34 pm

Re: Jak ochronić się przed włamaniem ??

Post autor: rainbow »

Również polecam kerim - profesjonaliści. My będziemy budowac dom w kompletnej głuszy. To jest jedyny minus naszej działki. Brak sąsiadów...
Z jednej strony cisza i spokój, ale z drugiej..obawa zawsze jakaś tam jest. Na pewno zainwestujemy w dobry alarm, kamery i antywłamaniowe drzwi wejściowe i te balkonowe.
Mistek
Posty: 4
Rejestracja: wt sty 30, 2018 9:16 am

Re: Jak ochronić się przed włamaniem ??

Post autor: Mistek »

Również uważam, że solidne drzwi wejściowe stanowić będą barierę dla włamywacza i to na ich jakość powinniśmy zwrócić uwagę. Jeżeli chodzi o mnie, to ostatnio zdecydowałem się zamontować u siebie drzwi wejściowe, które zakupiłem bezpośrednio od producenta. Uważam, że ich jakość jest na prawdę dobra zarówno jeżeli chodzi o ich solidność, jak i estetykę wykonania. Ważną sprawą jest też sam montaż danych drzwi. Drzwi mogą być solidnie wykonane, ale warto je też umiejętnie zamontować.
Pala
Posty: 112
Rejestracja: wt sty 17, 2017 10:04 am

Re: Jak ochronić się przed włamaniem ??

Post autor: Pala »

To ja dodam jeszcze sejf antywłamaniowy. Wymiary sejfów domowych są bardzo zróżnicowane. W sklepach są jednak do kupienia również takie sejfy, które spokojnie można zmieścić nawet w ciasnym mieszkaniu. Jeśli zależy nam na małym sejfie domowym, zwracajmy uwagę na jego kształt. Zwykle mniejsze sejfy do domu charakteryzują się tym, że są bardzo wąskie lub bardzo płaskie,  ich wysokość może wynosić raptem kilkanaście centymetrów. Kompaktowe sejfy domowe mogą być również lekkie, gdyż ich waga niekiedy wynosi około 10 kg, a nawet sporo mniej. Waga sejfu domowego ma znaczenie w sytuacji, gdy planujemy przeprowadzkę lub regularnie, co kilka lat, robimy gruntowny remont w swoim domu. Wymiary sejfów domowych są oczywiście związane z ich pojemnością. Za pojemne sejfy domowe uważa się takie, których wnętrze ma objętość wynoszącą co najmniej 25 litrów. Z kolei naprawdę niewielkie sejfy domowe mogą mieć ledwie 3-litrową pojemność.
nina1990q
Posty: 161
Rejestracja: wt maja 15, 2018 1:59 pm

Re: Jak ochronić się przed włamaniem ??

Post autor: nina1990q »

Myślę, że podstawą w takiej sytuacji będą drzwi wejściowe antywłamaniowe. Takie zabezpieczenie może naprawdę dużo dać. Warto jednak wybrać drzwi znanego producenta, które będą odpowiednio wytrzymałe. Dlatego odsyłam do strony firmy Porta - jednej z największych tego typu firm w Polsce.
pietrzak
Posty: 234
Rejestracja: pt sie 24, 2018 7:09 am

Re: Jak ochronić się przed włamaniem ??

Post autor: pietrzak »

Możesz też zastanowić się nad automatycznym zamykaniem drzwi, na przykład poprzez zamontowanie elektrozaczepów. Taki zaczep elektromagnetyczny można zastosować zarówno w furtkach, jak i w drzwiach wejściowych. Sądzę, że warto zainteresować się taką kwestią.
morenoq
Posty: 3
Rejestracja: czw lut 15, 2018 9:00 pm

Re: Jak ochronić się przed włamaniem ??

Post autor: morenoq »

Co tu dużo mówić monitoring, alarm i dobre drzwi wejściowe do domu antywłamaniowe. Choć wszyscy wiemy, że dla chcącego nic trudnego :)
zwariowanaona
Posty: 3
Rejestracja: sob wrz 22, 2018 7:44 pm

Re: Jak ochronić się przed włamaniem ??

Post autor: zwariowanaona »

monitoring zainstalować i rolety
milowiczq
Posty: 14
Rejestracja: śr cze 27, 2018 8:42 pm

Re: Jak ochronić się przed włamaniem ??

Post autor: milowiczq »

Zgadzam się podstawa to rolety zewnętrzne i dobre drzwi wejściowe. Stolarka drzwiowa nie jest tania, ale nie warto na takich rzeczach moim zdaniem oszczędzać, w drutexie znajdziecie dobre jakościowo drzwi do domu w dobrych cenach, mają różne rodzaje. Kolejna bardzo wazna rzecz to monitoring i system alarmowy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wymiana doświadczeń”