Jakie błędy popełniliście budując dom?

Dział poświęconym ogólnej tematyce budowlanej. Cenniki materiałów i ich jakość. Technologie budowy.
rainbow
Posty: 33
Rejestracja: pt cze 17, 2016 2:34 pm

Jakie błędy popełniliście budując dom?

Post autor: rainbow »

Kiedyś przeczytałam, że człowiek powinien wybudować w swoim życiu trzy domy. Ten ostatni będzie tym idealnym. Uważacie, że w tym powiedzeniu jest ziarnko prawdy? Czy popełniliście dużo błędów podczas budowy? Co byście teraz zmienili? Na co zwrócilibyście uwagę? Jak te wasze błędy wpłynęły na użytkowanie?
KasiaSq
Posty: 24
Rejestracja: pt lis 09, 2018 4:12 pm

Re: Jakie błędy popełniliście budując dom?

Post autor: KasiaSq »

Jakiś czas temu zastanawialiśmy się z mężem w jaki sposób wejść w posiadanie domu. Zupełnie nic na ten temat nie wiedzieliśmy, nawet ile trwa taka budowa domu. Znalazłam informacje jak rozłożyć prace przy budowie domu oraz wiele innych przydatnych wiadomości. Uważam, że budowę domu należy rozpoczynać od zdobycia wiedzy na ten temat, wtedy jest szansa, że w efekcie będziemy zadowoleni.
mikosaq
Posty: 15
Rejestracja: wt gru 04, 2018 2:40 pm

Re: Jakie błędy popełniliście budując dom?

Post autor: mikosaq »

W obecnym domu to nie, ale w moim rodzinnym ogromnym problemem było to, że przy budowie w ogóle nie myślano o fundamentach, w związku z czym dom stał na gołej ziemi. Trochę ciężko to sobie wyobrazić przy dzisiejszych technikach budowania domów, ale kiedyś nawet nie sądzono, że część materiałów do fundamentów można tak wykorzystać. A podłoże jest miejscem, gdzie może uciekać najwięcej ciepła z domu i powstawać ciągłe przeciągi.
Łukaszq
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 24, 2018 3:22 pm

Re: Jakie błędy popełniliście budując dom?

Post autor: Łukaszq »

Gdybym budował swój dom jeszcze raz, to wyposażyłbym go w inteligentny system zarządzania. Wcześniej wydawało mi się, że jest to fanaberia i zbytek, a teraz widzę u znajomych jaka to wygoda. Ostatnio zainwestowałem i założyłem w domu system alarmowy, co oczywiście też można było zrobić już wcześniej.
Quentin
Posty: 12
Rejestracja: pn kwie 08, 2019 7:02 am

Re: Jakie błędy popełniliście budując dom?

Post autor: Quentin »

Powiem tak, ja szukam domu do remontu bo nie chce mi sie tracić czasu na jego budowanie od podstaw. Fakt dużo niespodzianek można trafić w przypadku domów starych ale od tego mam ojca który na budowlance zjadł zęby.
cedarq
Posty: 54
Rejestracja: wt cze 26, 2018 5:03 pm

Re: Jakie błędy popełniliście budując dom?

Post autor: cedarq »

Podobno pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie. Błędów popełniliśmy mnóstwo. Szczególnie jeśli chodzi o akustykę. Zastosowane rozwiązania okazały się niewystarczające.
Gonzoq
Posty: 11
Rejestracja: ndz maja 26, 2019 9:11 am

Re: Jakie błędy popełniliście budując dom?

Post autor: Gonzoq »

Podczas budowania domu nie pomyślałem o zabezpieczeniu go przed włamywaczami. Dopiero po jakimś czasie instalowałem system alarmowy, co oczywiście wiązało się z robieniem dziur w elewacji, przeciąganiem kabli itd. Poza tym gdybym teraz budował dom, to zdecydowałbym się na zamontowanie sejfu podłogowego np. z firmy Hartmann Tresore. Uważam, że w dzisiejszych czasach jest to przydatna rzecz, choćby do przechowywania ważnych dokumentów, a sejf w podłodze to według mnie najlepsza opcja, bo włamywaczom ciężko go znaleźć.
Monnia
Posty: 4
Rejestracja: czw lip 18, 2019 8:56 pm

Re: Jakie błędy popełniliście budując dom?

Post autor: Monnia »

No ja sobie na przykład zrobiłam za małą spiżarkę i teraz nie mam gdzie trzymać połowy kuchni
abvero1q
Posty: 65
Rejestracja: czw sie 15, 2019 12:56 pm

Re: Jakie błędy popełniliście budując dom?

Post autor: abvero1q »

Nie wiele błędów popełniliśmy a to głównie dlatego, że mieliśmy profesjonalną firmę budowlaną, która znała się na rzeczy. Dobrze się złożyło, bo np. materiały, które ja chciałem zamawiać szef tej firmy sprawdzał i czasem doradzał że to warto zamienić na to i tak dalej. Dowiedziałem sie, że wiele szczegółów ma znaczenie i składa się to na spójną całość. Swoją drogą możecie też sprawdzić firmę betblok o której ja nie wiedziałem podobno mają bardzo wysokiej jakości bloczki budowlane.
Goja
Posty: 118
Rejestracja: pt cze 29, 2018 2:59 pm

Re: Jakie błędy popełniliście budując dom?

Post autor: Goja »

Ja to mam dom sprzed 30 lat, nadający się w części do remontu. Na razie nie mam za bardzo środków na remont, ale moi znajomi ostatnio stwierdzili, że popełnili błąd przy ocieplaniu poddasza. Zamiast wykorzystać tak powszechną dziś piankę poliuretanową dającą 100% szczelności wykorzystali inne materiały i teraz dokładają do ogrzewania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wymiana doświadczeń”