Koszty budowy domu

Dział poświęconym ogólnej tematyce budowlanej. Cenniki materiałów i ich jakość. Technologie budowy.
vayolette
Posty: 13
Rejestracja: ndz cze 19, 2016 12:57 pm

Koszty budowy domu

Post autor: vayolette »

Czesc :)

Czy wszystkie wydatki zwiazane z budowa skrupulatnie zapisujecie? Czy przed rozpoczeciem prac ustanowiliscie sobie jakis budzet?Udalo wam sie w nim zmiescic? :) Czy byla to raczej studnia bez dna? :)
dxdq
Posty: 17
Rejestracja: ndz cze 19, 2016 2:50 pm

Re: Koszty

Post autor: dxdq »

Pytanie na wagę złota :). Przychylam się do drugiej części Twojej wypowiedzi. Budowe domu postrzegam jako studnie bez dna :). W pewnym momencie zaczęliśmy się zastanawiać czy kiedyś nastąpi koniec i czy nasz portfel będzie mógł w końcu odetchnąć. Budowaliśmy z wkładu własnego. Problem zaczął się przy wykończeniu, parę rzeczy wyszło w tak zwanym "praniu". Byliśmy zmuszeni ruszyć nasze oszczędności. Nie wspominam tego najlepiej :)
Pala
Posty: 112
Rejestracja: wt sty 17, 2017 10:04 am

Re: Koszty

Post autor: Pala »

Przy budowie drugiego domu starałem się wszystko dokładnie i skrupulatnie zapisywać, jednak budowa domu to ciągłe wydatki i nieprzewidziane koszty. Można mieć najlepszy projekt i idealne wyliczenia, ale tego ile wydasz na budowę nigdy nie przewidzisz. Większość wydatków jesteś w stanie zapisywać, natomiast ciężko za każdym razem pamiętać o paczce wkrętów, czy worku cementu. Do tego dochodzą zwykłe straty i odpady w trakcie budowy. Dobrym wyjściem jest poszukanie rozwiązań, które dadzą ci oszczędności w trakcie budowy, ale również po zamieszkaniu w nim. Fajnym rozwiązaniem są systemy kominowe, ponieważ nie zajmują powierzchni mieszkalnej i są bardzo ekonomiczne, w przeciwieństwie do kominów murowanych. Sam mam taki system i muszę przyznać, że jest świetny, nie dość, że zaoszczędziłem pieniądze przy zakupie, to jeszcze oszczędzam je każdego dnia podczas użytkowania.
Pipi
Posty: 280
Rejestracja: wt lip 24, 2018 7:25 pm

Re: Koszty

Post autor: Pipi »

Koszty budowy domu mogą być naprawdę różne, jest to uzależnione od mnóstwa czynników tak naprawdę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wymiana doświadczeń”