Dom vs Blok

Dyskusje na różne tematy, nie koniecznie budowlane.
rainbow
Posty: 33
Rejestracja: pt cze 17, 2016 2:34 pm

Dom vs Blok

Post autor: rainbow »

Temat budzący wiele kontrowersji :D

Czy ktoś z was ma porównanie w tym temacie? Która opcja wydaje wam się lepsza? Z jakich względów?
Czy znajdzie się tu ktoś żałuje budowy domu?
blanka
Posty: 21
Rejestracja: ndz cze 19, 2016 5:08 pm

Re: Dom vs Blok

Post autor: blanka »

Przez 13 lat mieszkalam w bloku. Poźniej przeprowadziliśmy się do domku. Z mojej perspektywy wygląda to w następujący sposób:
Blok był świetny. Kiedy byłam dzieckiem miałam mnóstwo koleżanek. Sąsiadów też mieliśmy świetnych, miałam pełno "cioć" i "wujków". Tworzyliśmy jedną, wielką społeczność. :) Rodzice zdecydowali, że będą budować dom. Początkowo miał to być typowy letniak. Jednak tata doszedł do wniosku, że lepiej postawić wszystko na jedną karte i wybudować dom w którym docelowo będziemy mieszkać. Teraz jestem już dorosła, ale mieszkając tu "od dziecka" miałabym tylko znajomych ze szkoły. Nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi.. Wszystko zależy od Twoich preferencji, usytuowania mieszkania/domu, wielkości rodziny. :)
rainbow
Posty: 33
Rejestracja: pt cze 17, 2016 2:34 pm

Re: Dom vs Blok

Post autor: rainbow »

Blanka, przeszło od pół roku mieszkam w bloku. Dla mnie to jest udręka. Mała powierzchnia, hałasujący sąsiedzi... Fakt faktem, że do tej pory mieszkaliśmy w mało fajnej okolicy / teraz się przeprowadzamy. Mam nadzieję, że teraz będzie lepiej :-) i, że trafie na fajnych sąsiadów :)
mademoiselle
Posty: 21
Rejestracja: sob cze 18, 2016 11:31 am

Re: Dom vs Blok

Post autor: mademoiselle »

rainbow pisze:Blanka, przeszło od pół roku mieszkam w bloku. Dla mnie to jest udręka. Mała powierzchnia, hałasujący sąsiedzi... Fakt faktem, że do tej pory mieszkaliśmy w mało fajnej okolicy / teraz się przeprowadzamy. Mam nadzieję, że teraz będzie lepiej :-) i, że trafie na fajnych sąsiadów :)
Podpisuje sie :). w bloku mieszkalam przez okres studiow. Nigdy wiecej. Glowny minus to brak przestrzeni, czulam sie jak w klatce. Brak prywatnosci - ahhh ci wscibscy sasiedzi.
Pala
Posty: 112
Rejestracja: wt sty 17, 2017 10:04 am

Re: Dom vs Blok

Post autor: Pala »

Ja też kiedyś się zastanawiałam z moim mężem co będzie dla naszej rodziny lepsze. Mieszkanie przynajmniej trzy pokojowe z dużym tarasem i halą garażową czy może własny nie duży domek gdzieś na obrzeżach. Wybraliśmy mieszkanie a to dlatego, że koszt ogrzania domu przez całą zimę to zwykle kilka ładnych tysięcy złotych i trzeba być na to przygotowanym kiedy decyduje się na wybór domu. Oczywiście ten koszt można trochę załagodzić – przede wszystkim decydując się na ocieplenie domu oraz dobór dobrych, wysokojakościowych okien. Oczywiście również jest to pewna inwestycja, jednak która zwraca się dosyć szybko. Na ogrzewaniu się nie kończy, dochodzą również koszty zadbania o posesję, czas, który musimy spędzić na pozamiataniu i pograbieniu liści, opiekowaniu się ogrodem i tak dalej. Oczywiście – jedni to lubią, a właśnie dla mnie jest to katorga.
makwil
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 09, 2017 5:27 pm

Re: Dom vs Blok

Post autor: makwil »

Według mnie dom ma dużo więcej plusów. Ale kosztuje znacznie więcej...
Makumba18
Posty: 3
Rejestracja: pt paź 20, 2017 11:07 pm

Re: Dom vs Blok

Post autor: Makumba18 »

Nie wyobrażam sobie przeprowadzki do bloku,mimo, ze koszty pewnie trochę niższe to mimo wszystko
Olciak29
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 26, 2017 1:26 pm

Re: Dom vs Blok

Post autor: Olciak29 »

Zdecydowanie dom, o wiele lepsza opcja jak się ma rodzinę
Tyramq
Posty: 1
Rejestracja: ndz lis 12, 2017 9:16 pm

Re: Dom vs Blok

Post autor: Tyramq »

Tylko i wyłącznie dom, rodzina nie ma tutaj zupełnie nic do rzeczy ;)
Łukaszq
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 24, 2018 3:22 pm

Re: Dom vs Blok

Post autor: Łukaszq »

Przez większość życia mieszkałem w bloku z rodzicami, potem z żoną też wynajmowaliśmy mieszkanie. Żona wcześniej mieszkała w domu i nawet nie chciała słyszeć, że zostaniemy w bloku do końca życia, dlatego zdecydowaliśmy się na zakup działki i domu. Budowa i wykończenie to temat rzeka...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”