Oszczedzanie

Dyskusje na różne tematy, nie koniecznie budowlane.
nadisia
Posty: 2
Rejestracja: sob cze 18, 2016 12:53 pm

Oszczedzanie

Post autor: nadisia »

Wiadomo ze budowa i urzadzanie domu to studnia bez dna. Szczesciarze moga sie cieszyc wlasnym, 100 % wkladem, zaś inni muszą się wspomóc kredytem. Jestem pewna ze ta druga grupa przewaza. W zwiazku z tym jak u was wyglada sprawa z oszczedzaniem? Macie jakas poduszke bezpieczenstwa? Czujecie sie bezpiecznie? Czy kredyt "na 30 lat" nie wzbudza w was strachu? W koncu nigdy nie wiadomo co sie wydarzy w przyszlosci...
katralala
Posty: 16
Rejestracja: sob cze 18, 2016 8:10 pm

Re: Oszczedzanie

Post autor: katralala »

Trafiłaś na samozwańczego eksperta w tej dziedzinie! Oto ja :D. Oszczędzanie, lokowanie kapitału to mój konik. Przez nastoletni i wczesno dorosły etap życia byłam 100 % hedonistką. Na szczęście dorosłam i dziś do tej kwestii podchodzę mega odpowiedzialnie. Wydatki dziele na regularne, posiadam dwa konta oszczędnościowe. Na jednym gromadzę środki na tak zwaną "czarną godzinę" (utrata pracy, choroba itp.). Zaś na drugim na wydatki nieregularne tj. naprawa samochodu. Taki system u mnie działa. Napisz coś więcej. Jak wygląda Twoja sytuacja? Może uda nam się coś doradzić:).

Pozdrawiam.
Multimaster
Posty: 9
Rejestracja: pn lip 04, 2016 6:44 pm

Re: Oszczedzanie

Post autor: Multimaster »

Jeśli tylko stać Cię na to, żeby co miesiąc regularnie oszczędzać, to zdecydowanie warto posiadać jedno konto na czarną godzinę i co miesiąc odkładać tam określoną kwotę. Inna sprawa, że nie każdego stać na to co miesiąc. Jednak jak wspomniała katralala, zdecydowanie warto mieć środki w zapasie.
rainbow
Posty: 33
Rejestracja: pt cze 17, 2016 2:34 pm

Re: Oszczedzanie

Post autor: rainbow »

Multimaster pisze:Jeśli tylko stać Cię na to, żeby co miesiąc regularnie oszczędzać, to zdecydowanie warto posiadać jedno konto na czarną godzinę i co miesiąc odkładać tam określoną kwotę. Inna sprawa, że nie każdego stać na to co miesiąc. Jednak jak wspomniała katralala, zdecydowanie warto mieć środki w zapasie.
Nawet jak nie są to miliony to warto odkladać małe sumy. Raz, że fundusz się tworzy. Dwa wykształca się odpowiedni nawyk. ;)
Czy to 20 zł czy 100 nie ma znaczenia :)
blanka
Posty: 21
Rejestracja: ndz cze 19, 2016 5:08 pm

Re: Oszczedzanie

Post autor: blanka »

Mamy odłożoną kwotę na czarną godzinę. Ustaliliśmy, że pod żadnym pozorem jej nie ruszamy. A już na pewno nie na wykończenie domu.
Ponadto odłożyliśmy dodatkowo kwote, która w przypadku utraty pracy pozwoli nam przezyc rok. Nie mamy zadnego kredytu, dom budujemy ze srodkow wlasnych. Mam kredytowa fobie. Uzasadniona zreszta. :-) Z rodzicami przez długi czas korzystaliśmy z takiego rozwiązania. Nie wyszło na dobre..
Pala
Posty: 112
Rejestracja: wt sty 17, 2017 10:04 am

Re: Oszczedzanie

Post autor: Pala »

Może nie jestem ekspertką od oszczędzania, ale w ciągu kilku lat udało mi się zaoszczędzić na wkład własny do mieszkania i jego skromne urządzenie klub wkład własny do domu. Zastanawiam się nad kupieniem nieruchomiości z tej oferty http://www.russjan.com/gdynia-domy,25,pl.html , ale tania nie jest i wymaga ode mnie jeszcze dużej ilości przemyśleń, bo to inwestycja na lata i nie chcę na tym stracić.
heniutek
Posty: 81
Rejestracja: ndz cze 03, 2018 6:44 pm

Re: Oszczedzanie

Post autor: heniutek »

Szczerze, to żeby móc oszczędzać, trzeba mieć przede wszystkim z czego. Jeżeli ktoś żyje od wypłaty do wypłaty, to raczej trudno mu będzie cokolwiek odłożyć. Mimo wszystko warto zastosować wskazówki odnośnie planowania budżetu, które znajdziecie na stronie https://kokos.pl/blog/budzet-domowy/jak ... zet-domowy. Taki plan naprawdę pomaga.
Pipi
Posty: 280
Rejestracja: wt lip 24, 2018 7:25 pm

Re: Oszczedzanie

Post autor: Pipi »

Z doświadczenia mogę Wam powiedzieć, że najłatwiej tak naprawdę oszczędzać na codziennych wydatkach. Prosty przykład - woda do picia. Zakładając, że macie 4-osobową rodzinę i każdy wypija zalecaną ilość wody, czyli 1,5 litra - butelka wody kosztuje średnio 1,5 zł. To daje 6 złotych dziennie, więc w ciągu miesiąca jest to 180 złotych. Na samą wodę! Dlatego też ja od dawna nie kupuję już wody w butelkach, pijemy wodę przefiltrowaną w dzbanku filtrującym. Od jakiegoś czasu, po przeczytaniu artykułu na stronie https://strefafiltrow.pl/blog/oryginaln ... ta-maxtra/, ni kupujemy już do niego nawet oryginalnych wkładów, dzięki czemu oszczędzamy jeszcze więcej ;)
marek980
Posty: 78
Rejestracja: śr lis 28, 2018 11:25 am

Re: Oszczedzanie

Post autor: marek980 »

A nie myśleliście może o oszczędzaniu wspólnie z http://www.viennalife.pl/strefa-inwesto ... apitalowe/ Przeczytajcie sobie na podanej stronie, jakie mają możliwości na oszczędzanie i zdecyduj się. Moim zdaniem warto i moim zdaniem może być to dużo lepsze niż samodzielne oszczędzanie, które jak wiemy, nie zawsze wychodzi tak, jak powinno.
Marikaq
Posty: 47
Rejestracja: pt lut 01, 2019 8:38 am

Re: Oszczedzanie

Post autor: Marikaq »

Mi się udalo znaleźć ofertę na bezpieczny internet który jest nie drogi - https://www.inea.pl/oferta/dla-ciebie/internet I dzięki temu nie płacę dużych rachunków :) i oszczędzanko się zaczyna dzięki takim decyzjom właśnie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”