Obowiązki domowe

Dyskusje na różne tematy, nie koniecznie budowlane.
doki3

Re: Obowiązki domowe

Postautor: doki3 » pn paź 22, 2018 8:45 pm

Nie ukrywam, że też jestem wielbicielką internetowych zakupów. Wiecie jaka to oszczędność czasu :) We wcześniejszych postach wspominaliście o aptece internetowej, to ja zamawiam na wapteka.pl. Kosmetyki, leki bez recepty, mam większy wybór i lepsze ceny. Do swojej osiedlowej to tylko z receptą biegnę.
Lemur

Postautor: Lemur » czw paź 25, 2018 7:03 pm

mademoiselle pisze:Na czyich barkach spoczywają wszelkie obowiązki domowe w waszych domach?? Jak długo dochodziliście do kompromisu w tej kwestii?
Zatrudniacie kogoś do pomocy?? Jak zachęcić do partnera do pomocy?? Nie ukrywam, ze u nas partnerski model kuleje. Wszystko spoczywa na moich barkach. Macie jakies rady jak ten stan rzeczy odczarowac??

My z partnerką coraz częściej się o to kłócimy, bo każde z nas licytuje się kto ma więcej na głowie. Ona dłużej pracuje zawodowo, to fakt, ja po 8 godzin. Ale to co najgorsze w domu robię ja: zmywam, odkurzam, biegam z mopem i ścierką. Ona w tym czasie jedzie na zakupy lub na trening albo przynosi pracę zawodową do domu i ciągle mi powtarza "ktoś tu musi być odpowiedzialny". Wspólnie dzielimy się tylko majsterkowaniem przy samochodzie i gotowaniem, bo te obowiązki akurat obydwoje lubimy. Jak się dogadać?
Pipi

Postautor: Pipi » pt gru 14, 2018 2:27 pm

Jeśli chodzi o sprzątanie mieszkania, to zazwyczaj zajmuję się tym sama, ale jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza :) Staram się zawsze ułatwiać sobie pracę i szukam różnych fajnych akcesoriów, dzięki którym robienie porządków może być przyjemniejsze ;) Ostatnio sporo takich gadżetów znalazłam na stronie https://www.emop.pl/, polecam zajrzeć ;)
anitka

Postautor: anitka » pn sty 07, 2019 8:51 pm

Ja tak średnio to lubię, a teraz maleństwo w domu się pojawiło (150m2) więc nie bardzo ogarniam. Zdecydowałam się skorzystać z pomocy firmy https://moppy.pl/ i pani przychodzi na godziny posprzątać i poogarniać. Jak dla mnie to bezcenna pomoc, inaczej ciągle byłby rozgardiasz
kania2

Postautor: kania2 » pn lut 25, 2019 4:00 pm

Ostatnio szukałem dla siebie na mieszkanie nowego odkurzacza, ponieważ stary nie nadaje się już do użytku. Znajoma poleciła mi antyalergiczny odkurzacz, ponieważ sama kupiła jeden z ich odkurzaczy i jest bardzo zadowolona. Używany jest w nich system Rainbow, korzystający z filtrów wodnych . Z pewnoscia skorzystam z ich oferty, jest bardzo interesująca.
Postzunia

Postautor: Postzunia » czw maja 30, 2019 5:10 pm

Ja też zajmuję sie sprzątaniem sama, bo jak już mąż się bierze za porządki to więcej balaganu niz porządku, a o czasie nie wspomnę. Ale wlaśnie trafiłam na bardzo ciekawy artykuł - zobaczcie tu http://www.fitnesswomen.pl/wybor-robota ... cic-uwage/
Ten iRobot to cudny wynalazek, pomyślcie ile czasu nam by oszczędzil. Zamiast walczyc z ciężkimi odkurzaczmi naciskamy przycisk i idziemy na spacer, a robocik odwala całą robotę. Lecę do męża - ja go chcę .
Lili

Postautor: Lili » pt maja 31, 2019 10:47 am

Zazwyczaj sama sprzątam,bo wychodze z założenia,że nikt nie robi tego tak dokładnie jak jak :) Partner ma w obowiązku mycie okien i wynoszenie śmieci.
Michał64Wroc

Postautor: Michał64Wroc » pn cze 03, 2019 10:06 am

Jak dla mie dobrze jest jak ktoś od czasu do czasu przyjdzie i wysprzata dom od a do z.
Kieusa69

Postautor: Kieusa69 » wt cze 04, 2019 11:43 am

Staram się jak najbardziej je rozdzielić pomiędzy wszystkich domowików.

__

Palarnia Kawy Tommy Cafe
KasanowicZ

Postautor: KasanowicZ » śr cze 12, 2019 8:02 am

U mnie podział jest prosty - żona ściera kurze, a ja potem odkurzam. Obecnie zastanawiam się nad zakupem nowego odkurzacza, a najlepiej takiego bezworkowego, o którym słyszałem same superlatywy. Znalazłem nawet ranking takiego sprzętu na najlepszyodkurzacz.com/odkurzacze-bezworkowe/. Tylko nie wiem za bardzo czy się tym kierować, co o tym sądzicie?