Rolnictwo, jako biznes

Dyskusje na różne tematy, nie koniecznie budowlane.
nina1990q
Posty: 186
Rejestracja: wt maja 15, 2018 1:59 pm

Re: Rolnictwo, jako biznes

Post autor: nina1990q »

Każdy biznes jest dobry tylko trzeba mieć o nim chociaż podstawowe pojęcie. Jeśli chodzi o rolnictwo to pamiętajcie także o odpowiednim zwalczaniu chwastów. Poczytajcie o preparacie Axial 50: https://www.syngenta.pl/uprawy/zboza/axial-50-ec. Myślę, że przyda się Wam.
Mona
Posty: 18
Rejestracja: pt lut 28, 2020 8:26 pm

Re: Rolnictwo, jako biznes

Post autor: Mona »

Jeśli już rolnictwo traktujemy jako wybór i chcemy je prowadzić profesjonalnie to często y o automatyzacji procesów oraz o tym jak zmniejszyć straty a zwiększyć zyski. Często niedoceniamy i nie kupujemy profesjonalnego zabezpieczenia na pryzmy, a robimy to chałupniczo. ja mogę podrzucić link do firmy, która posiada w swojej ofercie worki obciążeniowe- http://agrotech-junoszyn.pl/bock-silosysteme/worki-silosowe-silosack/. Nie są drogie, a pomagają zapewnić ochronę
URELKOWSKI
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 23, 2020 5:11 pm

Re: Rolnictwo, jako biznes

Post autor: URELKOWSKI »

No nie wiem czy to jest dobry pomysł.
Marianna
Posty: 5
Rejestracja: czw maja 28, 2020 10:15 am

Re: Rolnictwo, jako biznes

Post autor: Marianna »

Rolnictwo czy produkcja żywności, acz jedno drugiego nie wyklucza, wszystko się z utrzymaniem określonych zasad. Tak jak w przypadku pomieszczenia typu clean room, o którym przeczytałam interesujący i rzeczowo napisany artykuł na stronie http://technologia-zywnosci.pl/pomieszczenia-typu-clean-room/ .
roberttrep
Posty: 4
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 11:05 pm

Re: Rolnictwo, jako biznes

Post autor: roberttrep »

Może brzmi to dosyć abstrakcyjnie, ale przy dysponowaniu odpowiednimi terenami uprawnymi i automatyzacji wielu procesów, staje się to przedsięwzięciem biznesowym. Jeśli jest ono zarejestrowane, to odprowadzamy z tej działalności podatek dokładnie tak samo jak przedsiębiorcy, tyle że oni cit 8 https://cit-8.pl/ a rolnicy dla pracowników w charakterze fizycznym.
Szymek93
Posty: 32
Rejestracja: śr gru 30, 2020 9:30 am

Re: Rolnictwo, jako biznes

Post autor: Szymek93 »

witam, mam pytanie odnośnie zatrudniania dla osób z za wschodniej granicy, czy potrzebuje jakieś dodatkowe uprawnienia z tym związane? znacie może firmę https://atlaswork.pl/blog.php która się tym zajmuje ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”