Ogrzewanie domu gazem

Domowa instalacja gazowa. Jak przyłączyć się do sieci gazowej ? Jakie jest jej prawidłowe wykonanie ?
skrabi
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 19, 2016 3:56 pm

Ogrzewanie domu gazem

Post autor: skrabi »

Ogrzewacie wasze domy gazem? Czy jesteście zwolennikami innych metod? Jak wybrać odpowiedni kocioł gazowy?
Multimaster
Posty: 9
Rejestracja: pn lip 04, 2016 6:44 pm

Re: Ogrzewanie domu gazem

Post autor: Multimaster »

Ja posiadam piec gazowy Junkers w mieszkaniu. Najważniejsze to zainwestować w automatykę sterującą ogrzewaniem, bo grzanie non stop generuje zbyt duże koszty w stosunku do rzeczywistych potrzeb.
rainbow
Posty: 33
Rejestracja: pt cze 17, 2016 2:34 pm

Re: Ogrzewanie domu gazem

Post autor: rainbow »

Potwierdzam słowa Kolegi wyżej. W sypialni mam zamontowany system, który sam monitoruje, kiedy temperatura spada. Mało tego! System przestaje podgrzewać, kiedy dom utrzymuje podążaną przeze mnie temperature. Takie rozwiązanie przekłada się na ekonomie (rachunki są o wieeeele niższe).
Pala
Posty: 112
Rejestracja: wt sty 17, 2017 10:04 am

Re: Ogrzewanie domu gazem

Post autor: Pala »

A co sądzicie o kominkach na gaz? Podobno kominki gazowe są bardzo proste w obsłudze. Uruchomienie kominka gazowego nie wymaga wcześniejszych przygotowań, nie trzeba go czyścić, jak tradycyjnego, ani misternie układać drewnianych kawałków. Kominek gazowy można włączyć bardzo szybko, używając do tego zapalniczki. Kominek gazowy działa natychmiast po włączeniu, więc gdy przyjdą niezapowiedziani goście, można zająć się nimi, a nie rozpalaniem w kominku.
Boloq
Posty: 29
Rejestracja: wt paź 25, 2016 7:29 pm

Re: Ogrzewanie domu gazem

Post autor: Boloq »

Ja jakoś nie jestem za gazem. Wolę komfort. Dla mnie lepszym rozwiązaniem jest kominek elenktyczny. Do tego obudowa i cena w granicach normy.
Pala
Posty: 112
Rejestracja: wt sty 17, 2017 10:04 am

Re: Ogrzewanie domu gazem

Post autor: Pala »

Ja zastanawiam się nad wyborem któregoś z kominków. Warto zwrócić uwagę na to, że sam montaż pieca wolnostojącego jest stosunkowo łatwy. Nie wymaga od nas np. dodatkowego wzmacniania stropów. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest również to, że jesteśmy w stanie go zdemontować i zainstalować w innym miejscu. Takie prace zajmują profesjonalnej ekipie montażowej niewiele czasu – sam montaż to często zaledwie kilka godzin. Bardzo interesującym dodatkiem w kozach mogą być wbudowane piekarniki, w których jesteśmy w stanie piec i gotować. Kozy posiadają zamkniętą komorę spalania, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo ich użytkowania. Należy pamiętać o tym, że piece wolnostojące to urządzenia, które znacznie podnoszą komfort grzewczy w naszych domach. Ich sprawność jest coraz bliższa tradycyjnym kominkom. Pewnie znajdzie się osoba co się ze mną nie zgodzi, ale wiadomo każdy ma prawo się wypowiedzieć.
kamillq
Posty: 21
Rejestracja: wt lip 03, 2018 10:40 am

Re: Ogrzewanie domu gazem

Post autor: kamillq »

Moim zdaniem warto zaopatrzyć się w czujniki gazu czy czadu w zależności, Jaki system ogrzewania posiada się w domu. Takie małe urządzenie czasami może uratować życie, zobaczcie sobie.
mpire
Posty: 230
Rejestracja: pt lis 24, 2017 3:11 pm

Re: Ogrzewanie domu gazem

Post autor: mpire »

Nie uważam, aby ogrzewanie gazem było dobrym rozwiązaniem - według mnie lepiej jest zdecydować się na ogrzewanie ekogroszkiem. Ja przynajmniej zdecydowałem się na ekogroszek i nie żałuję. Sam piec kupiłem w firmie Piecbud. Zapłaciłem za niego stosunkowo niewiele, a spisuje się naprawdę dobrze!
Pipi
Posty: 280
Rejestracja: wt lip 24, 2018 7:25 pm

Re: Ogrzewanie domu gazem

Post autor: Pipi »

A kto zakładał instalacje gazowe w Waszych domach? My skorzystaliśmy z oferty firmy JOTKA z Wrocławia, którą poleciła luwierzcie mi, że warto, bo fachowcy działają bardzo profesjonalnie, a za swoje usługi wcale sobie dużo nie liczą ;)
Postzunia
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 14, 2018 9:17 am

Re: Ogrzewanie domu gazem

Post autor: Postzunia »

Jeśli ogrzewasz swój dom gazem to powinieneś kupić wszelkie czujniki które wykryją nieszczelności. Gaz to cichy zabójca i trzeba z nim ostrożnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje gazowe”