Trawnik z rolki czy z siewu

Dowiedź się więcej na temat projektowania ogrodów. Ciekawe aranżacje zieleni w Twoim ogrodzie. Porady oraz pomysły na ogród, taras, oczka wodne.
kaszek1q
Posty: 117
Rejestracja: pt gru 07, 2018 3:05 pm

Re: Trawnik z rolki czy z siewu

Post autor: kaszek1q »

Co do wyboru trawy w ogrodzie, to co z tego, że weźmiemy nasiona dekoracyjne z górnej półki jak będziemy później na tej trawie grać w piłkę. Dlatego jak się nie wie co się chce to lepiej trochę poczytać na ten temat. Ja na przykład polecam koniczynę czerwoną - sam mam i sprawdza się u nas rewelacyjnie.
Mateusz25q
Posty: 30
Rejestracja: wt kwie 23, 2019 8:57 pm

Re: Trawnik z rolki czy z siewu

Post autor: Mateusz25q »

Polecam nawozy . My osobiście stosujemy nawóz Grinlist do nawożenia mikroelementami, przeznaczonymi do dokarmiania dolistnego wszystkich gatunków roślin.
anitka
Posty: 118
Rejestracja: wt sty 30, 2018 9:39 pm

Re: Trawnik z rolki czy z siewu

Post autor: anitka »

Z rolki fajnie się trawa przyjmuje, ale jednak taka przyjemność swoje kosztuje. Z siewu też można dobrą dostać taką samozagęszczającą. Przy odpowiedniej pielęgnacji bardzo szybko będziemy mogli cieszyć się gęstą, zieloną trawą :)
tramwajq
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 01, 2020 9:39 pm

Re: Trawnik z rolki czy z siewu

Post autor: tramwajq »

Gdy zakładałem trawnik w tamtym roku skusiła mnie trawa w rolkach ze względu na szybkie wykonanie. Wiele osób chwali to rozwiązanie, ja również nie narzekam, czekają mnie pierwsze prace i zobaczymy, jak mój trawnik spisze się w tym roku.
Marko33q
Posty: 72
Rejestracja: wt lut 18, 2020 9:45 am

Re: Trawnik z rolki czy z siewu

Post autor: Marko33q »

Cokolwiek wybierzecie, na pewno powinniście zwrócić uwagę na odpowiednią pielęgnację.
Akryllq
Posty: 37
Rejestracja: pt gru 20, 2019 7:10 am

Re: Trawnik z rolki czy z siewu

Post autor: Akryllq »

Trawnik z rolki sprawdzi sie w miejscach, w których chcemy mieć trawnik od razu. Jendak jeśli myslicie o dłuższej perspektywie polecam trawnik z siewu .Załóżenie takiego trawnika jest trudniejsze i na pewno bardziej długotrwałe. Z drugiej strony trawnik taki przy odpowiedniej pielęgnacji rośnie długie lata. Trawnik z rolki trzeba co jakiś czas wymienić.
MateuszMq
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 23, 2020 8:14 pm

Re: Trawnik z rolki czy z siewu

Post autor: MateuszMq »

Zdecydowanie trawnik z rolki bo efekt jest natychmiastowy, nie trzeba czekać aż trawa wzejdzie i obawiać się o warunki atmosferyczne. My taką trawę mamy i bardzo dobrze się trzyma i nawet po zimie jest soczysta i zielona.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projektowanie ogrodów”