Home Management System

Dział poświęcony nowoczesnym rozwiązaniom jakimi są inteligentne systemy zarządzania budynkami. Dowiedź się więcej na temat automatyki stosowanej w domowych warunkach.
vayolette

Home Management System

Postautor: vayolette » ndz cze 19, 2016 1:18 pm

Ktoś? Coś? :)
Pierwszy raz spotkałam się z tym cudem mieszkając przez kilka dni we wrocławskim sky tower. Zakochałam się :)
Za pomocą małego urządzenia możemy zamknąć bramę wjazdową, dostosować oświetlenie w domu do swoich potrzeb czy też regulować temperaturę. Zapragnęłam posiadać taki inteligentny system zarządzania budynkiem. Jaki jest koszt? Jaką firmę polecacie? Czy taką instalacje można założyć w wykończonym już domu? Czy jest zdecydowanie za późno?
dxd

Re: Home Management System

Postautor: dxd » ndz lip 03, 2016 5:53 pm

Nie jestem w stanie rozwiać Twoich wątpliwości ale podsunęłaś mi świetny pomysł. Muszę go przedyskutować z panem mężem ;)
rainbow

Postautor: rainbow » sob lip 09, 2016 8:23 pm

Rzeczywiście brzmi ciekawie. Obcowałam z takim urządzeniem ale nie wyrobiłam sobie do końca zdania czy to rzeczywiscie rzecz niezbędna. Orientuje się ktoś ile taki system kosztuje?? Temat do przemyślenia.
Łukasz

Postautor: Łukasz » sob lis 24, 2018 3:31 pm

Nie powiem Ci ile dokładnie kosztuje taki system, bo myślę, że to dość indywidualna sprawa i koszt zależy od tego co dokładnie chciałabyś mieć w domu zainstalowane, ale pracowałem kiedyś w firmie, w której tego typu instalacje robili Panowie z https://akustyk.pl/726-automatyka-budynkowa Robili też system nagłośnienia, więc gdybyś o takim czymś marzyła, to myślę, że mogą Ci pomóc :-)
Pipi

Postautor: Pipi » ndz gru 09, 2018 8:41 am

Ja również jestem zafascynowana takimi rzeczami ;) Tak naprawdę Wrocław jest jednym z miast w Polsce, które stosują najwięcej tego typu rozwiązań. Daleko mu jeszcze jednak do prawdziwego Smart City, jakim jest na przykład Masdar. O tym mieście pisał Dariusz Stasik na stronie https://dariuszstasik.com/jak-wyglada-miasto-przyszlosci-poznaj-miasto-masdar/, polecam sobie przeczytać, jeśli również jesteście fanami nowoczesnych technologii :)