Podłączenie do kanalizacji - obowiązek?

Instalacje wodociągowe wewnętrzne oraz zewnętrzne. Instalacje sanitarne oraz przyłącza kanalizacyjne.
inka

Podłączenie do kanalizacji - obowiązek?

Postautor: inka » ndz cze 19, 2016 3:14 pm

Do tej pory mieliśmy przydomowe szambo. W perspektywie dwóch lat - ma być robiona droga. Z tego względu rozpoczęto budowę kanalizacji. Czy prawdą jest, że podłączenie się do kanalizacji jest obowiązkowe? Nie da się tego ominąć?
Pipi

Re: Podłączenie do kanalizacji - obowiązek?

Postautor: Pipi » ndz lis 11, 2018 7:04 am

Nie słyszałam o takiej ustawie szczerze mówiąc...osobiście uważam, że szamba betonowe są bardzo dobrym rozwiązaniem dla domów wolnostojących. Np. firma Betonex produkuje je z naprawdę wysokiej jakości betonu i odpowiednio zbroi, dzięki czemu są one wytrzymałe i mają wieloletnią trwałość :)Do każdego takiego szamba jest dostarczana również pełna dokumentacja, czyli Aprobata ITP, Atest Higieniczny, Certyfikat PN-EN oraz Deklaracja Zgodności :)
mpire

Postautor: mpire » pn sty 07, 2019 5:10 pm

Jeśli zdecydowałbyś się na podłączenie do kanalizacji, bez wątpienia będziesz musiała zaopatrzyć się w wysokiej jakości rury PCV, które będą odprowadzać nieczystości. Możesz zamówić je w firmie Wiplast - oferuje rury w rozsądnych, niewysokich cenach. Myślę, że warto złożyć na nie zamówienie.
greblas39

Postautor: greblas39 » pn lut 25, 2019 9:10 am

Słuchajcie, a czy ktoś z was słyszał może o takim rozwiązaniu jak opisana tutaj https://www.uponor.pl/pl-pl/instalacje instalacja wody pitnej? Wydaje mi się to być na prawdę ciekawym i użytecznym rozwiązaniem i chciałbym coś takiego mieć u siebie w domu. A co wy o tym sądzicie?
kaszek

Postautor: kaszek » pn kwie 01, 2019 7:55 am

Na sieć wodną w każdym budynku, w tym w domu jednorodzinnym, składają się różnego rodzaju instalacji, które w fachowym języku określane są mianem sanitarnych. Dobrze mieć namiar na sprawdzoną i doświadczoną firmę. Ja od siebie na pewno mogę polecić http://www.kamisan.pl/- profesjonaliści w każdym calu.
Piotr2K

Postautor: Piotr2K » śr maja 22, 2019 2:08 pm

Według przepisów zwolnienie z obowiązku podłączenia do kanalizacji może nastąpić tylko wtedy, gdy nieruchomość została wyposażona w przydomową oczyszczalnię ścieków, ale ona też musi spełniać wymagania określone w przepisach.
---------------
Generatory tlenu Arbatech
agniecha

Postautor: agniecha » czw cze 13, 2019 11:14 am

Z tego co wiem, to szambo jest bardziej ekologiczne i nikt nie może Cię zmusić do poprowadzenia przyłączy, nie obawiaj się. My za to niedawno kupiliśmy dom i teraz okazuje się, że musimy zmienić troszkę w instalacji sanitarnej. Chyba poproszę firmę ERAN Gliwice http://www.eran.com.pl/ o projekt i załatwienie formalności.
Jac1985

Postautor: Jac1985 » pn sie 12, 2019 12:39 pm

Warto wiedzieć gdzie zamówić wywóz nieczystości i ja polecam zapoznać się z oferta firmy www.geanova.pl. Firma oferuję usługi na najwyższym poziomie i do zadań firm GEANOVA należą takie zlecenie jak : wywóz i utylizacja ścieków, monitoring kanalizacji, czyszczenie separatorów ropopochodnych oraz czyszczenie separatorów tłuszczu i czyszczenie kanalizacji.
witekKamyk

Postautor: witekKamyk » wt sie 13, 2019 12:12 pm

Moj brat kupił działke nieuzbrojoną dzięki https://www.poznaniak.pl/ i teraz podłącza media, kanalizacje, co później?