Klimatyzacja

Montaż wentylacji oraz klimatyzacji w budynku. Nowoczesne i ciekawe rozwiązania.
vayolette
Posty: 13
Rejestracja: ndz cze 19, 2016 12:57 pm

Klimatyzacja

Post autor: vayolette »

Cześć
Czy założenie klimatyzacji musi oznaczać horrendalne koszty? Lepiej wydać raz i cieszyć się latami czy może zainwestować w klimatyzator przenośny? Miał ktoś doświadczenie z jednym i drugim? Jakie warunki techniczne należy spełnić aby założyć "klime"?
rainbow
Posty: 33
Rejestracja: pt cze 17, 2016 2:34 pm

Re: Klimatyzacja

Post autor: rainbow »

Dla mnie klima to zbędny wydatek. Nie żyjemy w jakimś ekstremalnie tropikalnym kraju ;-) IMO przenośny wiatrak sprawdza się i będzie się sprawdzał w 100 %. Przemyśl to jeszcze bo wydatek niemały a może warto te pieniążki zagospodarować inaczej? :-)
Torril
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 20, 2016 8:56 am

Re: Klimatyzacja

Post autor: Torril »

Można kupić klimatyzator, który byłby zwyczajnie chowany i nie wykorzystywany w chłodniejsze miesiące. Biorąc pod uwagę panujące w ciągu lata upały, to wcale nie taka głupia inwestycja.
mpire
Posty: 230
Rejestracja: pt lis 24, 2017 3:11 pm

Re: Klimatyzacja

Post autor: mpire »

Takie klimatyzatory są nic nie warte (wiem co mówię - miałem i nie działał tak jak powinien). Lepiej zdecydować się na montaż profesjonalnej klimatyzacji. Kwestię wyboru urządzeń jak i ich instalacji dobrze jest zlecić profesjonalistom.
Mistek
Posty: 4
Rejestracja: wt sty 30, 2018 9:16 am

Re: Klimatyzacja

Post autor: Mistek »

Ja zdecydowałem się parę lat temu na zamontowanie w mieszkaniu klimatyzacji ściennej. Mieszkam na 4 piętrze i w lato jeżeli jest upał, to potrafi być całkiem nie znośnie. Klimatyzacja bardzo pomaga w takich sytuacjach.
Starenq
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 16, 2018 6:16 am

Re: Klimatyzacja

Post autor: Starenq »

Koszt takiej instalacji na stałe wynosi około kilku tysięcy. Moim zdaniem się opłaca mieć taką klimatyzację.
menia12q
Posty: 9
Rejestracja: pt paź 26, 2018 10:51 am

Re: Klimatyzacja

Post autor: menia12q »

Potrzebuję dobrego i sprawdzonego serwisu klimatyzacji. Ile mniej więcej może mnie to kosztować?
Ostatnio zmieniony śr cze 19, 2019 10:41 am przez menia12q, łącznie zmieniany 1 raz.
sylwekkielceq
Posty: 56
Rejestracja: pt paź 05, 2018 12:54 pm

Re: Klimatyzacja

Post autor: sylwekkielceq »

Z własnego doświadczenia polecam system wentylacyjny, ale pamiętajcie, że o taki system trzeba też dbać Wentylacja to dobra alternatywa ponieważ zapewnia dobrej jakości powietrze w każdym pomieszczeniu w domu czy firmie.
Grzesiek
Posty: 9
Rejestracja: czw gru 20, 2018 9:36 am

Re: Klimatyzacja

Post autor: Grzesiek »

Klimatyzacja pojawia się w domach coraz częściej gdyż bardzo poprawia komfort życia. Jeżeli jest zamontowana fachowo, sprawia, że w każdym pomieszczeniu temperatura odpowiada domownikom. Decydując się na takie rozwiązanie (a nie jest najtańsze),radziłbym zaufać fachowcom i nic nie robić samemu.
mczay
Posty: 81
Rejestracja: pn maja 14, 2018 9:39 am

Re: Klimatyzacja

Post autor: mczay »

Myślę, że poza zakupem klimatyzacji warto byłoby zdecydować się również na montaż wentylacji. Jeśli będzie wyposażona w rekuperator na pewno uda Ci się sporo zaoszczędzić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja wentylacji i klimatyzacji”