Fotowoltaika

Dowiedź się jakie centralne ogrzewanie zastosować w domu lub mieszkaniu.
Pala
Posty: 112
Rejestracja: wt sty 17, 2017 10:04 am

Fotowoltaika

Post autor: Pala »

Cześć,

Jestem w trakcie budowy domu i chcę się wcześniej rozeznać pod kątem instalacji ogrzewania.
Ostatnio bardzo popularnym tematem jest pompa ciepła i fotowoltaika, dlatego też moje pytanie brzmi, czy ktoś z was ma takie rozwiązanie ? Chciałbym to wszystko połączyć z ogrzewaniem podłogowym, dlatego potrzebuję opinii kogoś, kto ma i korzysta z tego od dłuższego czasu. Znalazłem bardzo dobrą ofertę na panele.
Dlatego tym bardziej skłaniam się ku takiemu rozwiązaniu, tym bardziej, że z większości opinii i porad ekspertów wynika, że taki zestaw przynosi bardzo duże oszczędności na rachunkach. Co myślicie ?
Mannnasq
Posty: 26
Rejestracja: pn paź 22, 2018 6:43 am

Re: Fotowoltaika

Post autor: Mannnasq »

Fotowoltaiki co prawda nie mam (aczkolwiek jest to coś, na co bardzo chętnie się w przyszłości skuszę), ale moja pompa ciepła (PCCO, żeby być bardziej konkretnym) służy mi bardzo dobrze. W każdym razie, ja nie żałuję takiej inwestycji ani trochę.
sylwekkielceq
Posty: 56
Rejestracja: pt paź 05, 2018 12:54 pm

Re: Fotowoltaika

Post autor: sylwekkielceq »

Temat fotowoltaiki jest mi znany, wielu moich klientów korzysta z tego rozwiązania. Ja zainwestowałem nie tyle w fotowoltaikę ale też w solarny podgrzewacz wody, który grzeje wodę do odpowiedniej temperatury nawet zimą. Zestaw ma 7 paneli słonecznych i na prawdę działa. To był pomysł mojej żony ale ewidentnie był to strzał w 10 !
kolila
Posty: 3
Rejestracja: pt gru 07, 2018 10:20 am

Re: Fotowoltaika

Post autor: kolila »

A czy ktoś zastanawiał się nad fotowoltaicznym zadaszeniem tarasu ? Wydaje się to innowacyjne i praktyczne rozwiązanie. Co o tym myślicie?
Ostatnio zmieniony wt cze 04, 2019 1:15 pm przez kolila, łącznie zmieniany 2 razy.
Piotr2K1q
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 24, 2019 10:32 am

Re: Fotowoltaika

Post autor: Piotr2K1q »

Wygląda naprawdę ciekawie. Ja chyba zdecyduję się na montaż paneli na ścianie, tak jak jest to opisane na tej stronie. Trochę obawiam się, że takie umieszczenie paneli może być mniej efektywne, ale ściana na której chcę umieścić instalacje wydaje mi się dobrze nasłoneczniona. Ma ktoś z Was tak założone panele?
loca89
Posty: 115
Rejestracja: pt lut 01, 2019 10:59 am

Re: Fotowoltaika

Post autor: loca89 »

A planujecie panele fotowoltaiczne sami zamontować, czy za pośrednictwem jakiejś firmy? Tak sobie myślę, że jakbyście chcieli sami spróbować montażu. Wiecie jak ustawić panele? Jak podłączyć panel słoneczny do regulatora i akumulatora? Czy też Jak podłączyć przetwornice napięcia?
visci1
Posty: 3
Rejestracja: pt kwie 26, 2019 7:22 am

Re: Fotowoltaika

Post autor: visci1 »

kolila pisze:A czy ktoś zastanawiał się nad fotowoltaicznym zadaszeniem tarasu? Wydaje się to innowacyjne i praktyczne rozwiązanie. Co o tym myślicie?
Jest mega. U mnie w firmie sprawdza się idealnie.
Ostatnio zmieniony śr cze 05, 2019 6:17 am przez visci1, łącznie zmieniany 3 razy.
julis124q
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 07, 2019 11:53 am

Re: Fotowoltaika

Post autor: julis124q »

kolila pisze:A czy ktoś zastanawiał się nad fotowoltaicznym zadaszeniem tarasu? Wydaje się to innowacyjne i praktyczne rozwiązanie. Co o tym myślicie?
Super pomysł. Jeszcze nie słyszałam o czymś takim.
witekKamyk1q
Posty: 7
Rejestracja: śr lip 03, 2019 6:17 am

Re: Fotowoltaika

Post autor: witekKamyk1q »

Byłem ostatnio w Niemczech w Bawarii. Tam na prawie każdym dachu znajdują się panele fotowoltaiczne. I stwierdziłem, że skoro w Niemcy od lat mają takie rozwiązania, to dlaczego ja nie miałbym mieć ekologicznej i pewnej instalacji słonecznej. Dlatego zaraz po powrocie przysiadłem przy komputerze i zacząłem przeglądać ogłoszenia. Zastanawiam się tylko, czy nie jest za późno na takie prace remontowe
teos.s1
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 19, 2019 10:31 am

Re: Fotowoltaika

Post autor: teos.s1 »

Fotowoltaika jest ciekawym sposobem na ogrzanie domów. Znalazłem w internecie blog na którym piszą o instalacji fotowoltaicznej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogrzewanie domu i mieszkania”