Czy ktoś malował tapetę?

Pala
Posty: 112
Rejestracja: wt sty 17, 2017 10:04 am

Czy ktoś malował tapetę?

Post autor: Pala »

Hej wszystkim, mam taki problem tapeta w moim salonie została przypadkowo mocno pobrudzona atramentem, w związku z czym zastanawiam się nad jej pomalowaniem. Zastanawiam się tylko teraz czy lepiej będzie zerwać całą tapetę, czy jak ją pomaluje, to też będzie dobrze. Kiedyś już zrywałem tapetę i nie chciałbym podejmować się tego zadania ponownie, gdyż moja cierpliwość ma swoje granice. Chciałbym się wiec dowiedzieć, czy jak pomaluje tapetę to, czy nie powstaną czasem jakieś pęcherze lub, czy tapeta nie namoknie i przez co zacznie się rwać. Z tego, co udało mi się ustalić, to na rynku można znaleźć specjalne preparaty stworzone w tym celu.
Zagorski123q
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 18, 2019 10:56 am

Re: Czy ktoś malował tapetę?

Post autor: Zagorski123q »

Jeżeli chodzi o tapety to można pomalować tylko tapety do malowania czyli raufazy.
Zwykłe tapety też można teoretycznie pomalować, jednak to już na własną odpowiedzialność.
W zależności od użytej farby może ona rozpuścić barwnik, którym była pokryta tapeta.
Kkmaa21
Posty: 64
Rejestracja: czw mar 28, 2019 2:36 pm

Re: Czy ktoś malował tapetę?

Post autor: Kkmaa21 »

Nie. Moim zdaniem zdecydowanie lepiej zerwać i położyć nową tapetę. Tapety nie są drogie, a nowy wzór to zawsze fajna zmiana ;) Lepsze to niż malowanie tapety, które niewiadomo jak się skończy :D
Kazik1985Kazikq
Posty: 23
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 8:31 am

Re: Czy ktoś malował tapetę?

Post autor: Kazik1985Kazikq »

ja ostatnio zdecydowałem się na wytapetowanie pokoju córki i wybraliśmy tapetę geometryczna. Bardzo fajnie i oryginalnie to wyszło i córka jest zadowolona.
staszek1985staszek
Posty: 16
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 1:23 pm

Re: Czy ktoś malował tapetę?

Post autor: staszek1985staszek »

Znam ten sklep z tapetami i fototapetami kraina barw i również polecam bo mają bardzo szeroką ofertę i moim zdaniem bardzo dobre ceny. U nas w domu mamy od nich fototapetę, która optycznie powiększyła nam salon.
kaszek1q
Posty: 117
Rejestracja: pt gru 07, 2018 3:05 pm

Re: Czy ktoś malował tapetę?

Post autor: kaszek1q »

Nie wiem, czy to dobry pomysł. Jeśli obecna tapeta wam nie odpowiada, to najlepiej jest się jej pozbyć. Możecie ją zastąpić między innymi fototapetą, która jest niesamowicie modna w tym sezonie.
Kkmaa21
Posty: 64
Rejestracja: czw mar 28, 2019 2:36 pm

Re: Czy ktoś malował tapetę?

Post autor: Kkmaa21 »

Ponoć się da. Są specjalne farby do malowania fototapet. Samemu lepiej się jednak za to nie zabierać. Lepiej zdać się na profesjonalistę.
Pipi
Posty: 280
Rejestracja: wt lip 24, 2018 7:25 pm

Re: Czy ktoś malował tapetę?

Post autor: Pipi »

A skoro już o tapetach mowa, to jak Wam się podobają fototapety do salonu ? Czy może ktoś z Was ma taką fototapetę w salonie? Na jaki motyw się zdecydowaliście? My zastanawiamy się z mężem nad taką fototapetą z motywem wakacyjnym, ale sami nie wiemy, czy to dobry pomysł... a Wy jak sądzicie?
Kazik1985Kazikq
Posty: 23
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 8:31 am

Re: Czy ktoś malował tapetę?

Post autor: Kazik1985Kazikq »

Jeżeli ładna jest tapeta to po co ją malować.
pietrzak
Posty: 234
Rejestracja: pt sie 24, 2018 7:09 am

Re: Czy ktoś malował tapetę?

Post autor: pietrzak »

Ja w ogóle uważam, że tapety nie są już na czasie. Lepszą opcją jest malowanie ścian, tym bardziej, że wybór farb jest ogromny. Taki jednolity kolor to lepszy pomysł niż pstrokata tapeta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Salon - wystrój i wyposażenie”