Jak optycznie powiększyć salon

kaszek1q
Posty: 117
Rejestracja: pt gru 07, 2018 3:05 pm

Re: Jak optycznie powiększyć salon

Post autor: kaszek1q »

My zdecydowaliśmy się w domu na białe ściany - dzięki temu salon wygląda na znacznie większy. Planujemy również na jedną ze ścian zamówić fototapetę.
anitka
Posty: 118
Rejestracja: wt sty 30, 2018 9:39 pm

Re: Jak optycznie powiększyć salon

Post autor: anitka »

Aby optycznie powiększyć jakiekolwiek pomieszczenie należy stosować pewne triki, jak np. jasne kolory. Zamiast ciepłych mebli lepiej postawić na komody w białym kolorze. Do tego oczywiście ważny jest kolor ścian, też jasny aby nie przytłaczał.
witekKamyk1q
Posty: 7
Rejestracja: śr lip 03, 2019 6:17 am

Re: Jak optycznie powiększyć salon

Post autor: witekKamyk1q »

Lustro na wprost okna sprawdza się znakomicie :)
Florekq
Posty: 12
Rejestracja: pn lip 22, 2019 6:32 am

Re: Jak optycznie powiększyć salon

Post autor: Florekq »

A ja zamiast lustra przykleiłam tapetę z motywem otwartego okna i widokiem na jeziorko i jest super. Też długo zastanawiałam się nad lustrem ale w końcu odważyłam się na tapetę i nie żałuję tym bardziej, że mają w tym sklepie naprawdę duży wybór więc każdy znajdzie coś dla siebie. A znacie jakiś sklep z meblami? Bo zamierzam wymienić stare
inbud
Posty: 50
Rejestracja: śr sie 21, 2019 5:49 pm

Re: Jak optycznie powiększyć salon

Post autor: inbud »

Można pomyśleć o takich dodatkach jak lustra, bo pasują one do każdego wnętrza i także powiększą salon. Meble trzeba mieć odpowiednie i nie muszą one być bardzo duże, byle nadawały fajnego klimatu w mieszkaniu. Salon Vieri Divani ma ich sporo. Do salonu przyda się wygodna kanapa.
kamila.malczq
Posty: 1
Rejestracja: śr wrz 04, 2019 11:56 am

Re: Jak optycznie powiększyć salon

Post autor: kamila.malczq »

U mnie dużo zrobiło oświetlenie. Jak jest dobrze dobrane to naprawdę całkiem inne wnętrze się robi od razu. W naszym salonie aktualnie wisi lampa drewniana i pomieszczenie wygląda na nowoczesne i sporo większe, niż jest w rzeczywistości.
westerosisgoodq
Posty: 122
Rejestracja: ndz maja 05, 2019 9:27 am

Re: Jak optycznie powiększyć salon

Post autor: westerosisgoodq »

A może pomyślisz o takim rozwiązaniu, jakim jest mobilna ściana? :)
klarkowskaqq
Posty: 33
Rejestracja: pn lut 11, 2019 8:14 pm

Re: Jak optycznie powiększyć salon

Post autor: klarkowskaqq »

Super pomysłem żeby powiększyć salon ale i ogólnie mieszkanie to jest odpowiedni dobór oświetlenia. Nie da się ukryć, że dzięki odpowiednim barwom i natężeniu światła można nadać zupełnie nowe życie miejscu gdzie jesteśmy
staszek_dqq
Posty: 4
Rejestracja: czw wrz 05, 2019 11:39 am

Re: Jak optycznie powiększyć salon

Post autor: staszek_dqq »

Zgadzam się :) Światłem można zrobić wszystko :) U nas super w salonie sprawdza się wąski profil LED. Cienkie świecące linie na suficie znacząco powiększają salon, nie przytłaczają, tak jak wiszące lampy, zwłaszcza jakieś żyrandole wielkie itp.
pietrzak
Posty: 234
Rejestracja: pt sie 24, 2018 7:09 am

Re: Jak optycznie powiększyć salon

Post autor: pietrzak »

Myślę, że dobra lampa to również odpowiednie rozwiązanie. Warto rzucić okiem na lampy od Cosmo Light. Mi osobiście bardzo się one spodobały. Uważam, że będą pasować do wielu różnych wnętrz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Salon - wystrój i wyposażenie”