Jak optycznie powiększyć salon

tala
Posty: 3
Rejestracja: sob cze 18, 2016 3:14 pm

Jak optycznie powiększyć salon

Post autor: tala »

Salon jest wizytówką każdego domu. Nasz jest dość mały. Nie chciałabym żeby mały rozmiar odebrał mi radość z urządzenia. Macie jakieś rady? Czy mały pokój może być równie atrakcyjny co duży?

Czy prawdą jest, że w pokoju o niewielkiej powierzchni sprawdzają się przezroczyste meble (mam na myśli stolik), lustra? Czy w takim przypadku ściany powinny mieć jednolity kolor? :idea:
ismenaq
Posty: 14
Rejestracja: ndz cze 19, 2016 2:11 pm

Re: Jak optycznie powiększyć salon

Post autor: ismenaq »

W takim pomieszczeniu jest ważny umiar. Umiar w kolorach, meblach, bibelotach. Mialam ten sam problem i ja skusiłam się na bardziej ingerujące rozwiązanie. Polaczylam kuchnie z salonem :). Rzeczywiscie jednolity kolor i pastele powiekszaja optycznie pomieszczenie. Bezkonkurencyjna jest biel.
wandzia6
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 08, 2016 11:34 am

Re: Jak optycznie powiększyć salon

Post autor: wandzia6 »

Po pierwsze: jasne ściany w pastelowych kolorach. Po drugie, dobre oświetlenie (lampy i lustra). Po trzecie - unikamy zasłon i firan. Zamiast tego zakładamy rolety w stonowanym kolorze lub shuttersy. Dodatkowo mogę wspomnieć, że w tym sklepie są materiały dekoracyjne i tapety, które optycznie powiększają przestrzeń. Po czwarte - unikajmy ciemnej podłogi oraz zbędnych bibelotów. Pozdrawiam!
Mateusz79q
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 07, 2017 8:47 am

Re: Jak optycznie powiększyć salon

Post autor: Mateusz79q »

Własnie dobrym pomysłem wydaje się zrezygnowanie z zasłon na rzecz np rolet. Teraz mozna kupić bardzo ładne rolety rzymskie. Rolety nie zajmują tyle miejsca a spełnią rolę jak zasłony. To bardzo powiększa optycznie pomieszczenie.
justyna93q
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 12, 2017 7:21 pm

Re: Jak optycznie powiększyć salon

Post autor: justyna93q »

Na pewno lustra sprawią, że pomieszczenie będzie optycznie wyglądać na większe ;)
Pala
Posty: 112
Rejestracja: wt sty 17, 2017 10:04 am

Re: Jak optycznie powiększyć salon

Post autor: Pala »

Małe i nieustawne pokoje to zmora mieszkańców dużych aglomeracji. Największy problem mają ci, którzy mieszkają w blokach z ostatnich lat ubiegłego stulecia. Pomieszczenia w powstających wtedy budynkach miały niewielki, wręcz klaustrofobiczny metraż i zazwyczaj nieustawny kształt. Dobór kolorów do małego wnętrza musi być starannie przemyślany. W powiększaniu wnętrza biel nie ma sobie równych. Zaraz za nią są szlachetne szarości i srebrzystości, potem chłodne rozbielone pastele, jak zieleń, błękit, fiolet, odcienie przypudrowanego beżu. Stonowane, ciemne kolory zamykają przestrzeń i mogą sprawić, że pokój wyda się jeszcze mniejszy. Jeśli lubisz zdecydowane barwy, wybieraj zawsze jednorodne, jasne odcienie. W małych wnętrzach ciemnych barw używaj tylko do akcentowania wybranych elementów. Umiejętne zastosowanie koloru w dużej mierze wpływa zatem na charakter danego wnętrza. To właśnie dzięki barwom możemy dowolnie modelować naszą przestrzeń i tworzyć pomieszczenia dopasowane do naszych upodobań i indywidualnych potrzeb.
nina1990q
Posty: 161
Rejestracja: wt maja 15, 2018 1:59 pm

Re: Jak optycznie powiększyć salon

Post autor: nina1990q »

Dobrze jest pomyśleć o gołych ścianach w domu. Dobierając odpowiednie plakaty czy obrazy fajnie stworzyć domową ciepłą atmosferę. Ostatnio zamówiłam na swoje obrazy i od razu było mi milej we własnym salonie. Polecam taką formę ocieplania wnętrz .
Ostatnio zmieniony pn sie 13, 2018 4:37 pm przez nina1990q, łącznie zmieniany 1 raz.
muminekq
Posty: 7
Rejestracja: wt cze 26, 2018 9:06 pm

Re: Jak optycznie powiększyć salon

Post autor: muminekq »

My optycznie powiększyliśmy salon dzięki zrobieniu szafy na wymiar, którą zaprojektowali jak i wykonali fachowcy z firmy SZAF-MIX, jestem im naprawdę ogromnie wdzięczna za dobrą pracę i świetny kontakt. Dodatkowo na terenie Warszawy i okolic transport i dojazd do klienta gratis.
Pipi
Posty: 280
Rejestracja: wt lip 24, 2018 7:25 pm

Re: Jak optycznie powiększyć salon

Post autor: Pipi »

Na pewno pomogą tutaj odpowiednie dekoracje na ścianę. Są obrazy, fototapety, naklejki itp., które dają efekt przestrzennego złudzenia optycznego, dzięki któremu pomieszczenie może wydawać się większe :)
pietrzak
Posty: 234
Rejestracja: pt sie 24, 2018 7:09 am

Re: Jak optycznie powiększyć salon

Post autor: pietrzak »

A może kwestia odpowiedniego oświetlenia? To też może optycznie powiększyć pomieszczenie. Widziałam bardzo ciekawe lampy ideal. Wiele modeli prezentuje się bardzo nowocześnie i sądzę, że będą one pasowały do nowoczesnych wnętrz. Warto się rozejrzeć w internecie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Salon - wystrój i wyposażenie”