Pokoik dla corki

rainbow
Posty: 33
Rejestracja: pt cze 17, 2016 2:34 pm

Pokoik dla corki

Post autor: rainbow »

Hej :)
Pytanie kieruje glownie do Mam ;).
Jestem na etapie wykanczania domu. Najwiekszym wzywaniem jest dla mnie urzadzenie pokoiku dla mojej szescioletniej Nastki. W kocnu dzieci to najsurowsi krytycy ;). Chcialabym zeby pokoj byl przytulny, ale tez funkcjonalny. Czy da sie osiagnac taki efekt nie wydajac przy tym fortuny??? Na co w szczegolnosci zwrocic uwage??

Poczatkowo marzyl mi sie pokoj w ktorym dominuje biel, jednak wizja wszedobylskiego ( ;) ) kurzu sprawila, ze zrezygnowalam.
Na dzien dzisiejszy podoba mi sie cos takiego jak w zalaczniku. Jestem ciekawa co myslicie o tych poropozycjach. :)
Załączniki
images.jpg
images.jpg (8.31 KiB) Przejrzano 5044 razy
pokoj.jpg
pokoj.jpg (52.45 KiB) Przejrzano 5044 razy
Pala
Posty: 112
Rejestracja: wt sty 17, 2017 10:04 am

Re: Pokoik dla corki

Post autor: Pala »

Ja dla swojej córki też postarałam się o pokój w takim bajkowym klimacie. Przy dekorowaniu ścian pokoju dziecięcego kolor odgrywa zasadniczą rolę, o wiele bardziej niż w innych pomieszczeniach w domu. Podczas gdy w salonie możemy sobie pozwolić na konserwatyzm, dzieci w swoim małym imperium powinny być otoczone przyjemną atmosferą. Dobrym sposobem na osiągnięcie tego celu jest pozostawienie kilku decyzji, takich jak kolor ścian, rodzaj dywanika czy pojedyncze meble dziecięce, w kwestii samego dziecka, o ile wiek mu na to pozwala.
nina1990q
Posty: 161
Rejestracja: wt maja 15, 2018 1:59 pm

Re: Pokoik dla corki

Post autor: nina1990q »

Dziecięcy pokój może okazać się sporym wyzwaniem, jeżeli chodzi o urządzania. Sama zastanawiam się co kupić dla pokoju mojego dziecka, by było młodzieżowe i praktyczne.
Ostatnio zmieniony pt sie 24, 2018 1:54 pm przez nina1990q, łącznie zmieniany 1 raz.
Mateusz79q
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 07, 2017 8:47 am

Re: Pokoik dla corki

Post autor: Mateusz79q »

Nie no, proszę Cie - taki baldachim ? To ma być ładne ? Może i w sumie jest -w końcu o gustach się nie dyskutuje - ale pomyśl ile to będzie w sobie zbierać kurzu ??? Przecież nie będziesz tego prac co tydzień, prawda ? A zasłony i firanki ? Nie lepiej jednak postawić na minimalizm i pozbyć się tych wszystkich 'kurzolapow' ?? Zamiast 'nieśmiertelnego' zestawu firana + zasłona - zamów córce rolety wewnętrzne. Teraz rolety dzień i noc kolory maja naprawdę przepiękne - także z wzorami różowymi - na pewno coś się córeczce spodoba.
anulka12q
Posty: 1
Rejestracja: pn cze 11, 2018 6:34 am

Re: Pokoik dla corki

Post autor: anulka12q »

Nie zapominajmy o tym że to jest pokój dziecka który powinien być przede wszystkim komfortowy oraz przyjazny. Wątpię że córka będzie zwracała uwagę na to co ma na oknach. Lepiej już pomyśleć o wygodnej pościeli dla dziecka, ponieważ to dzięki niej będzie mogła się porządnie wyspać i wstać z uśmiechem na twarzy.
pietrzak
Posty: 234
Rejestracja: pt sie 24, 2018 7:09 am

Re: Pokoik dla corki

Post autor: pietrzak »

Na pewno najpierw musisz pomyśleć o ścianach i podłogach, a dopiero później o meblach i gadżetach.
cedarq
Posty: 54
Rejestracja: wt cze 26, 2018 5:03 pm

Re: Pokoik dla corki

Post autor: cedarq »

Cudowne aranżacje. Myślę, że spodobają się córce.
Hogenq
Posty: 2
Rejestracja: pn paź 22, 2018 8:17 pm

Re: Pokoik dla corki

Post autor: Hogenq »

Żeby wyczarować takie bajkowe wnętrze to należy postawić na wysokiej jakości materiały budowlane, takie jak farby, czy tapety. Dla oszczędności porównuj ich ceny, licz i kalkuluj. Te dobre jakościowo nie zawsze muszą oznaczać drogie. Liczy się też profesjonalne wykonanie i żeby z kolei tutaj zredukować koszty, to można pokusić się o wykonanie takiego remontu samemu. Wystarczą dobre chęci i trochę umiejętności. Z kolei jeśli chodzi o wyposażenie to warto przejrzeć portale z ogłoszeniami prywatnymi, często znaleźć można ładne i w cale nie zniszczone mebelki. Zważywszy, że małe dzieci naprawdę wyrastają z nich dość szybko. Wiem ty z doświadczenia, sama jestem już mamą nastoletnich córek :)
Marikaq
Posty: 47
Rejestracja: pt lut 01, 2019 8:38 am

Re: Pokoik dla corki

Post autor: Marikaq »

Nas też czeka remont pokoju córki, meble już byliśmy oglądać a teraz szukamy inspiracji do zrobienia ścian, ale chyba wygra ta farba z brokatem Let's shine od Primacol decorative bo i mnie i córce się najbardziej podoba. A to też taka aranżacja ze na wiele lat jej starczy, bo dla nastolatki też będzie super pasować
ewelinaasq
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 06, 2019 9:07 am

Re: Pokoik dla corki

Post autor: ewelinaasq »

Nie miałam pomysłu na aranżację pokoju mojej córki i zdecydowałam się na pomoc projektanta wnętrz. Córka zachwycona, a ja ciesze się razem z nią. Pokój piękny i oryginalny, a przy tym prosty i pojemny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pokój dziecka - wystrój i wyposażenie”