Wanna vs prysznic

paulinka_angel
Posty: 2
Rejestracja: sob cze 18, 2016 2:39 pm

Wanna vs prysznic

Post autor: paulinka_angel »

Witajcie.

Jestem na etapie podejmowania strategicznych decyzji. Nasza łazienka jest sporych rozmiarów, jednak nie możemy sobie pozwolić na posiadanie zarówno wanny jak i prysznica.
Za wanną przemawia :
+ niewątpliwie jest to forma relaksu
+ wygodna
Jeśli mielibyśmy się decydować na wanne, to na pewno taką z hydromasażem.

Za prysznicem przemawia :
+ mniejsze zużycie wody
+ większa funkcjonalność

Jak rozwiązaliście ten dylemat ?!
katralala
Posty: 16
Rejestracja: sob cze 18, 2016 8:10 pm

Re: Wanna vs prysznic

Post autor: katralala »

Kiedy mieszkaliśmy w bloku twardo obstawiałam : wanna, wanna i jeszcze raz wanna. Uwielbiałam długie kąpiele, pachnącą piane. W poprzednim domu mieliśmy dwie łazienki - w jednej jest wanna, w drugiej prysznic. Mieszkaliśmy tam przez dziewięć lat. Mogę policzyć na palcach jednej ręki kiedy skorzystałam z wanny. Dziś prysznic jest dla mnie numerem jeden. Podstawowe pytanie: czy jesteś Mamą? :) Dla dziecka na pewno bardziej atrakcyjna będzie wanna. Istnieją na rynku też takie wanno-prysznice. Może to byłby trafny wybór? :)
ismenaq
Posty: 14
Rejestracja: ndz cze 19, 2016 2:11 pm

Re: Wanna vs prysznic

Post autor: ismenaq »

katralala pisze:Kiedy mieszkaliśmy w bloku twardo obstawiałam : wanna, wanna i jeszcze raz wanna. Uwielbiałam długie kąpiele, pachnącą piane. W poprzednim domu mieliśmy dwie łazienki - w jednej jest wanna, w drugiej prysznic. Mieszkaliśmy tam przez dziewięć lat. Mogę policzyć na palcach jednej ręki kiedy skorzystałam z wanny. Dziś prysznic jest dla mnie numerem jeden. Podstawowe pytanie: czy jesteś Mamą? :) Dla dziecka na pewno bardziej atrakcyjna będzie wanna. Istnieją na rynku też takie wanno-prysznice. Może to byłby trafny wybór? :)
Ja mam wanne z prysznicem. Polecam :). Wybierasz ta opcje ktora w danym momencie jest dla Ciebie optymalna. Moja jest z hydromasazem bo na takiej opcji mi bardzo zalezalo. Sa tez takie wypasione z sauna. Ale to juz drogi wydatek bo koszt takiego cuda to okolo 6000 tysiecy.
Sa tez wanny z parawanami. Takie parawany sa wykonane ze specjalnego materialu. To tez jakas opcja ale moj wybor wydaje mi sie lepsiejszy ;)
vayolette
Posty: 13
Rejestracja: ndz cze 19, 2016 12:57 pm

Re: Wanna vs prysznic

Post autor: vayolette »

Dla mnie zdecydowanie prysznic. Jesli masz wiecej miejsca, wybierz prysznic wiekszych gabarytow. W jakim stylu masz zamiar urzadzic lazienke?? Przeszkolony prysznic swietnie odnajdzie sie w nowowczesnym wnetrzu. Teraz jest tyle mozliwosci ze jak ma sie pieniazki to mozna tworzyc cuda.
Multimaster
Posty: 9
Rejestracja: pn lip 04, 2016 6:44 pm

Re: Wanna vs prysznic

Post autor: Multimaster »

W mojej ocenie zdecydowanie wanna. W wannie można zarówno wziąć relaksującą kąpiel, jak i szybki prysznic. Osobiście polecam wannę narożna, dwuosobową.
mademoiselle
Posty: 21
Rejestracja: sob cze 18, 2016 11:31 am

Re: Wanna vs prysznic

Post autor: mademoiselle »

Wanna. Jestem nieobiektywna bo uwielbiam długie kąpiele. Z prysznica korzystałam w wynajętym mieszkaniu i nigdy więcej.
cedarq
Posty: 54
Rejestracja: wt cze 26, 2018 5:03 pm

Re: Wanna vs prysznic

Post autor: cedarq »

Zdecydowanie prysznic. Ja zawsze marzyłam żeby mieć wannę. Teraz mam w domu dwie wanny i dwa prysznice - to prysznice są częściej wykorzystywane. A teraz takie kabiny to dodatkowo małe perełki architektoniczne.
mczay
Posty: 81
Rejestracja: pn maja 14, 2018 9:39 am

Re: Wanna vs prysznic

Post autor: mczay »

Myślę, że bardziej ekonomiczny jest wybór prysznica. Nie tylko prysznic znaleźć się jednak powinien w naszej łazience – warto byłoby zdecydować się na wybór porządnej pralki.
paulaq
Posty: 77
Rejestracja: wt maja 15, 2018 7:22 pm

Re: Wanna vs prysznic

Post autor: paulaq »

Myślę, że jest to kwestia indywidualna. Ja przykładowo mam tak dużą łazienkę, że zamierzam zdecydować się i na wannę i na prysznic. Muszę tylko dobrze zaaranżować całą tę łazienkę. Jeśli mam być z wami szczera, to nie wybrałam jeszcze żadnych płytek. Nie potrafię się zdecydować.
mona221q
Posty: 17
Rejestracja: wt cze 26, 2018 5:04 pm

Re: Wanna vs prysznic

Post autor: mona221q »

Ja mam tak zrobioną jedną z łazienek. Wanna z hydromasażem, a do tego prysznic we wnęce. Wygląda to fajnie, tym bardziej, że łazienka jest duża. Ale jeśli o korzystanie z wanny - to muszę przyznać, że stoi praktycznie nieużywana :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łazienki - wystrój i wyposażenie”