Projektant wnętrz - czy warto?

Pomysły na wykończenie wnętrz domów lub mieszkań. Wymiana doświadczeń. Pomysły jak efektownie i funkcjonalnie zaprojektować wnętrze.
marita
Posty: 2
Rejestracja: pt cze 17, 2016 11:17 am

Projektant wnętrz - czy warto?

Post autor: marita »

Witajcie,

Czy ktoś z Was korzystał z usług firmy zajmującej się projektowaniem wnętrz? Podzielcie się ze mną swoimi doświadczeniami. Nie ukrywam, że jest to dla mnie ważne. Mam jakąś koncepcje tego jak ma wyglądać nasz dom, ale nie wiem jak krok po kroku to ugryźć.

1. Korzystaliście z usług firmy czy osoby prywatnej?
2. Jak przebiegała współpraca?
3. Czy pomoc projektanta wnętrz uważacie za niezbędną? Czy jest to dla Was swojego rodzaju fanaberia? Uwzględniliście to w kosztach budowy dom?
4. Czy udało wam się wspólnymi siłami uzyskać wymarzony efekt? :)
kala
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 17, 2016 8:02 pm

Re: Projektant wnętrz - czy warto?

Post autor: kala »

Takie decyzje jeszcze przede mną, ale pozwolę sobie opowiedzieć pewną anegdotkę. Rodzice budując dom, kiedy miałam lat naście postanowili skorzystać z usług pani, która zajmowała się projektowaniem wnętrz. Miało być miło i twórczo. Mama z ową panią wybrały się na zakupy, które zamieniły się w...horror. Wszystkie wybory mamy projektantka kwitowała krzykiem i argumentowała jednym i tym samym : "mnie się to nie podoba". Mam nadzieję, że i Ty i ja trafimy na kogoś o szerszych horyzontach ;-)
rainbow
Posty: 33
Rejestracja: pt cze 17, 2016 2:34 pm

Re: Projektant wnętrz - czy warto?

Post autor: rainbow »

Ja nie musialam bo z wyksztalcenia jestem wlasnie...projektantem wnetrz ;-). Jesli ktos z was mialby jakies pytania/watpliwosci/rozterki jestem do dyspozycji :)
Maria6
Posty: 1
Rejestracja: pn lis 07, 2016 10:57 am

Re: Projektant wnętrz - czy warto?

Post autor: Maria6 »

Również borykam się z pytaniem: czy warto inwestować w projektanta wnętrz? Ostatnio sprawdzałam oferty wielu firm i nie jestem pewna czy się opłaca. Oczywiście jestem pewna, że wszystko będzie dużo lepsze niż jakbym miała sama projektować. Może coś mi doradzicie?
Sabinkaq
Posty: 11
Rejestracja: ndz lis 20, 2016 5:43 pm

Re: Projektant wnętrz - czy warto?

Post autor: Sabinkaq »

Moim zdaniem warto inwestować w kogoś takiego,przynajmniej do miejsc,do pomieszczeń trudnych i skomplikowanych. Bywają takie pokoje np. w blokach,gdzie są krzywe ściany,niewymiarowe poddasza itd. Tutaj jak najbardziej przyda się pomoc. W pozostałych,tam gdzie potrafimy sobie poradzić możemy zrobić wszystko sami,oczywiście korzystając ze sprawdzonych myków,jak stosowanie plastrów montażowych tesa zamiast wiercenia dziur w ścianach. Takie plastry to szybkie i bezpieczne narzędzie, które każdy powinien mieć w swojej walizeczce majsterkowicza.
Boloq
Posty: 29
Rejestracja: wt paź 25, 2016 7:29 pm

Re: Projektant wnętrz - czy warto?

Post autor: Boloq »

Oczywiście że projekt wnętrza jest ważnym aspektem. Warto skorzystać z pomocy specjalistów.
nina1990q
Posty: 161
Rejestracja: wt maja 15, 2018 1:59 pm

Re: Projektant wnętrz - czy warto?

Post autor: nina1990q »

Ja uważam, że wykańczanie wnętrz to czysta przyjemność. Warto zająć się tym na własną rękę - tym bardziej, że wiele ciekawych inspiracji można znaleźć w internecie. Poczytajcie choćby o stylu skandynawskim. Jest to styl minimalistyczny, ostatnio dość modny wśród projektantów wnętrz. Myślę, że spodoba się Wam.
carltonq
Posty: 5
Rejestracja: wt lis 20, 2018 12:16 pm

Re: Projektant wnętrz - czy warto?

Post autor: carltonq »

Wg mnie najlepiej jest korzystać z usług projektanta, gdy mamy nietypowy metraż mieszkania/pomieszczenia, mamy jakieś trudne do aranżacji elementy (np. fragment instalacji albo dobudówki) albo po prostu nie mamy zmysłu estetycznego. Nie ma nic złego w tym, by prosić o pomoc w takiej sprawie, w końcu będziemy potem mieszkać w tych czterech ścianach i widzieć aranżację każdego dnia.
pietrzak
Posty: 234
Rejestracja: pt sie 24, 2018 7:09 am

Re: Projektant wnętrz - czy warto?

Post autor: pietrzak »

Uważam, że warto poprosić o pomoc projektanta wnętrz. Projektant wnętrz ma duże doświadczenie w temacie i na pewno poradzi sobie z zaplanowaniem Waszych domów.
Ola Misiakq
Posty: 6
Rejestracja: pn sty 28, 2019 8:45 pm

Re: Projektant wnętrz - czy warto?

Post autor: Ola Misiakq »

Uważam, ze to dobry pomysł projektant najlepiej się zna się na swoim zawodzie i zaprojektuje nam wnętrze zgodnie z wymaganiami :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projektowanie i aranżacja wnętrz”