Elewacja z blachy dekoracyjnej

Ocieplenie domu, jak je prawidłowo wykonać ? Jaką grubość oraz sposób mocowania zastosować. Jaki wybrać tyn na elewacje ?
rosy
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 26, 2018 8:15 pm

Elewacja z blachy dekoracyjnej

Post autor: rosy »

Drodzy forumowicze, co sądzicie o części elewacji z blachy dekoracyjnej ? Ostatnio bardzo często wplatana jest w nowoczesnych projektach ? Czy ktoś ma już taką ?
dora4
Posty: 85
Rejestracja: śr lut 07, 2018 9:21 am

Re: Elewacja z blachy dekoracyjnej

Post autor: dora4 »

Widziałam i nawet się zastanawiałam nad takim rozwiązaniem. Jednak mąż uparł się na płytki elewacyjne Joniec, wyglądające zupełnie jak kamień łupany. I dobrze, że się uparł bo raz pasuje idealnie do ogrodzenia a dom nabrał takiej naturalnej elegancji, jeszcze z drugiej strony myślimy na części ułożyć.
Mateusz79q
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 07, 2017 8:47 am

Re: Elewacja z blachy dekoracyjnej

Post autor: Mateusz79q »

Teraz takie elewacje są bardzo modne. Nie mniej jednak elewacja taka co jakiś czas będzie wymagała mycia a może nawet malowania. Jeśli budynek jest wysoki to najlepiej aby usługi mycia wykonała specjalistyczna firma.
marek.cytryna
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 11, 2019 8:34 am

Re: Elewacja z blachy dekoracyjnej

Post autor: marek.cytryna »

Zastanawialiśmy się nad taką, ale ostatecznie zrezygnowaliśmy. Baliśmy się, że z czasem może być problem z rdzą, przebarwieniami itp. Postawiliśmy na klasykę i do tego dokupiliśmy bonie ze styropianu. Fajne elementy, szybko się montuje, dowolny kolorek można rzucić. Polecam rozważyć taką opcję ;)
dawidowskiq
Posty: 52
Rejestracja: czw kwie 04, 2019 5:35 am

Re: Elewacja z blachy dekoracyjnej

Post autor: dawidowskiq »

Nie wiem czy widziałem coś takiego jak elewacja z blachy ale taką z piaskowca widziałem i bardzo mi się ona podoba, myślę żeby skusić się na takie rozwiązanie u mnie w domu, czytałem że ten piaskowiec jest bardzo trwały i prawie tak samo twardy jak granit
ewelina.wietnamska
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 11, 2019 7:06 am

Re: Elewacja z blachy dekoracyjnej

Post autor: ewelina.wietnamska »

A czy ktoś z Was ma na budynku gzymsy sztukateryjne ? Chcielibyśmy zamontować, bo planujemy remont elewacji, nie bardzo wiemy na co zwracać uwagę, czy lepiej jakieś większe, mniejsze? Jakieś pomysły, wskazówki? Z góry dziękuję :)
octavia
Posty: 62
Rejestracja: czw sie 22, 2019 6:14 pm

Re: Elewacja z blachy dekoracyjnej

Post autor: octavia »

Ja postawiłabym raczej na coś innego. A dokładnie na kamienną elewację.
Budujew2018
Posty: 10
Rejestracja: czw maja 16, 2019 8:21 am

Re: Elewacja z blachy dekoracyjnej

Post autor: Budujew2018 »

Moim zdaniem, elewacje z blachy są ładne i trwałe, ale i funkcjonalne. Czytałam o tym ostatnio i prezentuje się nad wyraz ciekawie.
octavia
Posty: 62
Rejestracja: czw sie 22, 2019 6:14 pm

Re: Elewacja z blachy dekoracyjnej

Post autor: octavia »

Nie myślałam nigdy na tą opcją. A co powiedzielibyście na wykorzystaniem sztukaterii do ozdoby domu ? Mnie osobiście bardzo się podobają profile elewacyjne. Wydaje mi się, że dzięki nim dom wygląda stylowo z klasą, bardzo efektywnie wyglądają takie elementy. Dlatego uważam, że warto wziąć je pod uwagę.
doki3
Posty: 54
Rejestracja: pn maja 28, 2018 2:50 pm

Re: Elewacja z blachy dekoracyjnej

Post autor: doki3 »

Taka blacha nie powiem ładnie wygląda, tylko bardziej mi się kojarzy z biurowcami bardziej, a nie żeby taką na dom położyć. Nowocześnie też elewacja z kamienia naturalnego się prezentuje. A do tego można w kolorach wybierać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elewacje zewnętrze i ocieplenie”