Budowa hali z plyt warstwowych

Ocieplenie domu, jak je prawidłowo wykonać ? Jaką grubość oraz sposób mocowania zastosować. Jaki wybrać tyn na elewacje ?
dora4

Budowa hali z plyt warstwowych

Postautor: dora4 » śr sie 29, 2018 10:45 pm

Witam

Zamierzam zbudować halę z płyt warstwowych ale jestem laikiem w temacie, stąd pytania do Was:

jaki producent i dlaczego?
Gdzie zamówić?
Jak przebiega montaż?
anitka

Re: Budowa hali z plyt warstwowych

Postautor: anitka » czw sie 30, 2018 9:03 am

cześć. tutaj zdecydowanie płyty warstwowe od Kingspan, marka wiodąca - https://www.kingspan.com/pl/pl-pl/produ ... -warstwowe . W przypadku tego typu inwestycji sprawdzają się bardzo dobrze ponieważ ze względu na swoją lekkość są proste w montażu i dopracowane są w taki sposób że pasują do budynków każdego typu. Do tego niski współczynnik przewodzenia ciepła na poziomie 0,018 W/mK więc tutaj bezapelacyjnie wygrywają na tle konkurencji. Zamówienie musiałbyś uzgodnić z dostawcą albo wykonawcą który jest opdowiedzialny za projekt
dora4

Postautor: dora4 » czw sie 30, 2018 12:26 pm

dzięki za odpowiedz. porozmawiam z wykonawcą który będzie odpowiedzialny za projekt. jeszcze pod względem cenowym jak to wygląda?
Ostatnio zmieniony czw sie 30, 2018 6:04 pm przez dora4, łącznie zmieniany 1 raz.
mpire

Postautor: mpire » czw sie 30, 2018 1:43 pm

Jeśli zależy Ci na solidnej konstrukcji, powinieneś zdecydować się na konstrukcję stalową. Jedną z firm, która specjalizuje się w ich produkcji i sprzedaży jest Commercecon. Kilkukrotnie korzystałem z ich usług i za każdym razem spisywali się naprawdę dobrze.
anitka

Postautor: anitka » czw sie 30, 2018 6:13 pm

dora4 pisze:dzięki za odpowiedz. porozmawiam z wykonawcą który będzie odpowiedzialny za projekt. jeszcze pod względem cenowym jak to wygląda?

konkurencyjnie jeśli biorąc pod uwagę innych producentów płyt warstwowych. oczywiście wycena też jest zależna od ilości materiału i tego ile ekipa za montaż weźmie
dora4

Postautor: dora4 » pt sie 31, 2018 10:17 am

anitka pisze:
dora4 pisze:dzięki za odpowiedz. porozmawiam z wykonawcą który będzie odpowiedzialny za projekt. jeszcze pod względem cenowym jak to wygląda?

konkurencyjnie jeśli biorąc pod uwagę innych producentów płyt warstwowych. oczywiście wycena też jest zależna od ilości materiału i tego ile ekipa za montaż weźmie

dzięki, już jakiś punkt zaczepienia mam w takim razie.

mpire pisze:Jeśli zależy Ci na solidnej konstrukcji, powinieneś zdecydować się na konstrukcję stalową. Jedną z firm, która specjalizuje się w ich produkcji i sprzedaży jest Commercecon. Kilkukrotnie korzystałem z ich usług i za każdym razem spisywali się naprawdę dobrze.

ciekawe, że o nich wspomniałeś bo akurat do nich myślałam się zgłosić :) to już teraz nie mam wątpliwości bo taak, hala będzie na konstrukcji stalowej to na 100%
morgo

Postautor: morgo » pt lis 30, 2018 10:03 am

Patrzcie tutaj http://www.plytbud.pl . Jest tam namiar na producenta płyt warstwowych. W swojej ofercie ma również hale. Na stronie macie wszelkie niezbędne informacje. Poza tym zawsze można się z nimi skontaktować np. telefonicznie i dopytać o szczegóły. Mają niedrogie, ale bardzo praktyczne rozwiązania.
Mateusz25

Postautor: Mateusz25 » śr maja 29, 2019 11:12 am

Jeżeli budowa hali to tylko z profesjonalna firmą bo niestety przy takich jak i innych budowlach musimy mieć 1000 % pewności. Dlatego polecam kontakt do firmy http://stalkon.waw.pl z Warszawy.
agniecha

Postautor: agniecha » pn sie 19, 2019 1:43 pm

Płyty warstwowe są łączone na miejscu, tam, gdzie ma stać hala. Masz też możliwość doglądania na każdym etapie.
Muszę się przyznać, że się dziwię, że wybrałeś taką hale. W dzisiejszym czasie ludzie raczej wybierają coś takiego https://pol-met.com/ , bo taniej wychodzi i zawsze można łatwo to zwinąć.
Co do materiałów, to ja bym po prostu zapytała tego, kto ma Ci to stawiać. Tak najprościej.
Kkmaa21

Postautor: Kkmaa21 » śr paź 02, 2019 9:25 pm

A nie lepiej postawić na halę ze stali? Taka hala będzie trwała a jednocześnie koszta jej budowy nie będą takie duże, no i szybko stalowe konstrukcje można postawić. Szczególnie jak się zleci postawienie hali profesjonalnej firmie jak SolidHale. Mają wiele realizacji na swoim koncie.