Koszty budowy domu energooszczędnego

Budowa domów energooszczędnych. Przepisy dotyczące domów energooszczędnych. Przydomowe oczyszczalnie, elektrownie wiatrowe, panele słoneczne.
szafranski
Posty: 1
Rejestracja: sob cze 18, 2016 3:41 pm

Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: szafranski »

Czołem!

Znajdę tu kogoś kto budował tego typu dom? Jestem ciekaw czy taki dom musi być droższy od tradycyjnego.
Chciałbym się dowiedzieć również :
- jak obniżyć wydatki budując taki dom,
- co jest najdroższe w takim domu,
- jakie wybrać okna, drzwi, izolacje.

Z góry dziękuję :)
ismenaq
Posty: 14
Rejestracja: ndz cze 19, 2016 2:11 pm

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: ismenaq »

Pozwolisz, że podepne sie pod temat? :) Bardzo mnie interesuje ta tematyka. Wiadomo, ze wszystko zalezy od wielkosci takiego domku.
Gdyby znalazla sie jakas osoba obcykana w tej tematyce to pozwole sobie zapytac : co sklonilo do was budowy domu takiego typu?? Jak wydane pieniazki maja sie pozniej do kosztow utrzymania?? Czy inwestycja w jakims procencie sie zwraca??
Pala
Posty: 112
Rejestracja: wt sty 17, 2017 10:04 am

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: Pala »

Koszty budowy takiego domu możesz obniżyć wybierając panele fotowoltaiczne. Fotowoltaika, a właściwie panele fotowoltaiczne zamieniają energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Zestaw fotowoltaiczny przyłączamy do aktualnej instalacji elektrycznej budynku. Mamy po prostu tańszy prąd w naszych gniazdkach. Ze względu na niższą cenę prądu, można wykorzystać go do ogrzewania wody i domu. Uzyskaną energię elektryczną można zużywać na bieżąco, magazynować albo sprzedawać - w zależności od rodzaju instalacji fotowoltaicznej. Rozważając opłacalność fotowoltaiki należy pamiętać, że razem z systemem fotowoltaicznym “kupujemy” zapas energii na wiele lat. Od momentu uruchomienia instalacji każdego następnego dnia czerpiemy darmowy prąd ze słońca. Osoby, które zastanawiają się czy fotowoltaika się opłaca powinny wziąć pod uwagę to, że panele słoneczne nie generują kosztów związanych z eksploatacją instalacji. Energia słoneczna jest całkowicie darmowa i po zamontowaniu instalacji słonecznej nie musimy się martwić o koszty związane z użytkowaniem prądu.
Pipi
Posty: 280
Rejestracja: wt lip 24, 2018 7:25 pm

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: Pipi »

Zgadzam się z przedmówcą, podstawą w takim domu energooszczędnym jest zamontowanie zestawu solarnego. Taki zestaw jest przeznaczony do ogrzewania ciepłej wody użytkowej dla kilku osób. Jak widać, wcale tak dużo nie kosztuje, więc jest to inwestycja, która na pewno ma szansę szybko się zwrócić :)
kamillq
Posty: 21
Rejestracja: wt lip 03, 2018 10:40 am

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: kamillq »

Jakbyście planowali zakup stolarki okiennej, czy drzwiowej, warto sobie sprawdzić firmę Drutex. Mają bardzo dobre jakościowo produkty, wykonane z wykorzystaniem nowoczesnej technologii, sprzedają okna pv, drewniane, aluminiowe, duży wybór kolorystyczny, co też jest ważne. Uważam, że warto stawiać na polskich producentów.
Mannnasq
Posty: 26
Rejestracja: pn paź 22, 2018 6:43 am

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: Mannnasq »

Hmm, Eurobank z tego, czego się ostatnio dowiedziałem ma w swojej ofercie od jakiegoś czasu opcję pożyczki energooszczędnej, przy której przysługuje bardzo fajny rabat, jeżeli udokumentujemy, że przynajmniej połowa pochodzących z niej środków poszła na jakieś rozwiązania energooszczędne. Jak komuś zależy na postawieniu sobie energooszczędnego domu, to może warto się tym zainteresować? :)
Waldemar Basikq
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 28, 2019 8:52 pm

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: Waldemar Basikq »

Koszty budowy domu energooszczednego może być bardzo zróżnicowany. Wszystko zależy od kabatury rodzaju użytych materiałów a także specyfiki dachu
falcon4
Posty: 1
Rejestracja: czw lut 28, 2019 12:08 pm

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: falcon4 »

Podpinam się pod pytanie - jak obecnie wygląda kwestia kosztów? Nie wyobrażam sobie w przyszłości budować domu nieefektywnego energetycznie. Tylko nie wiem, czy koszt mnie nie wykończy? Nie wiem czy w związku z tą dyrektywą, która mówi, żę od 2021 roku każdy nowy budynek ma być zeroenergetyczny, będzie to tańsze niż teraz, czy droższe?
JacekJacenty
Posty: 4
Rejestracja: czw mar 21, 2019 11:41 pm

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: JacekJacenty »

Temat energooszczędności domu można ugryźć na wiele sposobów - począwszy od materiału budowlanego, przez okna i drzwi i na sposobie ogrzewania kończąc. Ciekawym sposobem jest zbudowanie domu z gliny lub bloczków glino-słomianych, w Polsce mało popularne, ale na Zachodzie buduje się tak od dawna. Dom w tej technologii jest pasywny, koszty ogrzewania potrafią być kilkukrotnie niższe niż w przypadku cegły, porotermu, betonu i tak dalej.
limoko
Posty: 75
Rejestracja: wt paź 09, 2018 1:50 pm

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: limoko »

Sąsiad teraz się buduje, widziałem, że też idzie w okna i drzwi pasywne. I powiem Wam, że całkiem ładnie wyglądają, taka funkcjonalność połączona z fajnym designem. Z tego co mówił, to teraz mają promocje i udało mu się w okazyjnej cenie zakupić
ODPOWIEDZ

Wróć do „Domy energooszczędne”