Koszty budowy domu energooszczędnego

Budowa domów energooszczędnych. Przepisy dotyczące domów energooszczędnych. Przydomowe oczyszczalnie, elektrownie wiatrowe, panele słoneczne.
bob28
Posty: 188
Rejestracja: pn sty 14, 2019 7:32 pm

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: bob28 »

Jak chcesz mieć dom energooszczędny to polecam zakupić drzwi drewniane.
Rafal3333e
Posty: 3
Rejestracja: czw cze 06, 2019 5:19 am

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: Rafal3333e »

Budowa domu zawsze jest bardzo trudna.To jest chyba jest bardzo normalna sprawa na ten moment.
Mannnasq
Posty: 26
Rejestracja: pn paź 22, 2018 6:43 am

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: Mannnasq »

Mój znajomy właśnie zamierza sobie zakupić kolektory słoneczne do swojego domu. Koszty naturalnie będą się różnić w stosunku do budowy energooszczędnego domu od podstaw, ale myślę, że i tak cena takiej instalacji może być pewną wskazówką w tym temacie, zatem podpytam go o to.
Mateusz25q
Posty: 30
Rejestracja: wt kwie 23, 2019 8:57 pm

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: Mateusz25q »

Decydując się na montaż kolektorów słonecznych przyczyniasz się do oszczędzać na prądzie oraz ciepłej wodzie. Energia Twojego dachu jest możliwa dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii.
agniechaq
Posty: 50
Rejestracja: pt sty 25, 2019 10:37 pm

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: agniechaq »

Z tego co wiem , budowa takiego domu jest dużo droższa, dlatego ja się na to nie piszę.
Budujew2018
Posty: 10
Rejestracja: czw maja 16, 2019 8:21 am

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: Budujew2018 »

Moim zdaniem, lepiej opłaca się kupić dom gotowy, energooszczędny z rozmaitymi rozwiązaniami ekologicznymi. Wyjdzie taniej i nie musimy już się martwić o niezbędne zezwolenia i prawidłowe instalacje, by rekuperacja czy np. fotowoltaika działały prawidłowo.
Jac1985q
Posty: 21
Rejestracja: pt lip 26, 2019 10:39 am

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: Jac1985q »

Moim zdaniem rekuperacja to moim zdaniem przyszłość i z takich rozwiązań musimy korzystać. Ważne jest też znalezienie dobrej firmy, która taki montaż wykona.
Goja
Posty: 118
Rejestracja: pt cze 29, 2018 2:59 pm

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: Goja »

Na pewno budowa takiego domu jest droższa. Droższa przynajmniej o instalację urządzeń potrzebnych do oszczędnego zarządzania domem. Koszt zależny jest od wyboru urządzeń, czy to będzie zestaw solarny czy wyższa półka fotowoltaika. To zawsze bardzo dobre rozwiązanie, przy czym trzeba liczyć się z tym, że zwróci nam się po kilku latach. Trzeba więc to sobie dobrze przekalkulować. Jeśli idzie o mnie, to uważam, że warto. Poza tym liczyć można na dofinansowanie.
gogo.fol
Posty: 5
Rejestracja: pn wrz 23, 2019 11:57 am

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: gogo.fol »

Osoby wyżej dały najlepsze rady, lepszej już niestety nie dam ale wypowiem się moim zdaniem to bardzo dużo koszt takiego domu. Plusem, że jest dobry dla środowiska
bob28
Posty: 188
Rejestracja: pn sty 14, 2019 7:32 pm

Re: Koszty budowy domu energooszczędnego

Post autor: bob28 »

Jeśli budujesz dom energooszczędny to musisz skorzystać z oferty producenta stolarki okiennej a dokładnie firmy EKOOKNA. Mają najlepsze produkty jeśli chodzi o stolarkę okienną ale to nie wszystko. Ich oferta to także drzwi, osłony okienne, bramy i szyby. Ich sieć sprzedaży to wiele punktów na terenie kraju które pomogą ci w budowie wymarzonego energooszczędnego domu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Domy energooszczędne”