Budowa hali z plyt warstwowych

Budowa stanu surowego. Ściany, stropy, kominy. Materiały budowlane: pustaki, bloczki, ceramika.
dora4
Posty: 85
Rejestracja: śr lut 07, 2018 9:21 am

Budowa hali z plyt warstwowych

Post autor: dora4 »

Witam

Zamierzam zbudować halę z płyt warstwowych ale jestem laikiem w temacie, stąd pytania do Was:

jaki producent i dlaczego?
Gdzie zamówić?
Jak przebiega montaż?
anitka
Posty: 118
Rejestracja: wt sty 30, 2018 9:39 pm

Re: Budowa hali z plyt warstwowych

Post autor: anitka »

Cześć, tutaj zdecydowanie płyty warstwowe od Kingspan. W przypadku tego typu inwestycji sprawdzają się bardzo dobrze ponieważ ze względu na swoją lekkość są proste w montażu i dopracowane są w taki sposób że pasują do budynków każdego typu. Do tego niski współczynnik przewodzenia ciepła na poziomie 0,018 W/mK więc tutaj bezapelacyjnie wygrywają na tle konkurencji. Zamówienie musiałbyś uzgodnić z dostawcą albo wykonawcą który jest odpowiedzialny za projekt
dora4
Posty: 85
Rejestracja: śr lut 07, 2018 9:21 am

Re: Budowa hali z plyt warstwowych

Post autor: dora4 »

dzięki za odpowiedz. porozmawiam z wykonawcą który będzie odpowiedzialny za projekt. jeszcze pod względem cenowym jak to wygląda?
Ostatnio zmieniony czw sie 30, 2018 6:04 pm przez dora4, łącznie zmieniany 1 raz.
mpire
Posty: 230
Rejestracja: pt lis 24, 2017 3:11 pm

Re: Budowa hali z plyt warstwowych

Post autor: mpire »

Jeśli zależy Ci na solidnej konstrukcji, powinieneś zdecydować się na konstrukcję stalową. Jedną z firm, która specjalizuje się w ich produkcji i sprzedaży jest Commercecon. Kilkukrotnie korzystałem z ich usług i za każdym razem spisywali się naprawdę dobrze.
anitka
Posty: 118
Rejestracja: wt sty 30, 2018 9:39 pm

Re: Budowa hali z plyt warstwowych

Post autor: anitka »

dora4 pisze:dzięki za odpowiedz. porozmawiam z wykonawcą który będzie odpowiedzialny za projekt. jeszcze pod względem cenowym jak to wygląda?
Konkurencyjnie jeśli biorąc pod uwagę innych producentów płyt warstwowych. oczywiście wycena też jest zależna od ilości materiału i tego ile ekipa za montaż weźmie
dora4
Posty: 85
Rejestracja: śr lut 07, 2018 9:21 am

Re: Budowa hali z plyt warstwowych

Post autor: dora4 »

anitka pisze:
dora4 pisze:dzięki za odpowiedz. porozmawiam z wykonawcą który będzie odpowiedzialny za projekt. jeszcze pod względem cenowym jak to wygląda?
konkurencyjnie jeśli biorąc pod uwagę innych producentów płyt warstwowych. oczywiście wycena też jest zależna od ilości materiału i tego ile ekipa za montaż weźmie
dzięki, już jakiś punkt zaczepienia mam w takim razie.
mpire pisze:Jeśli zależy Ci na solidnej konstrukcji, powinieneś zdecydować się na konstrukcję stalową. Jedną z firm, która specjalizuje się w ich produkcji i sprzedaży jest Commercecon. Kilkukrotnie korzystałem z ich usług i za każdym razem spisywali się naprawdę dobrze.
ciekawe, że o nich wspomniałeś bo akurat do nich myślałam się zgłosić :) to już teraz nie mam wątpliwości bo taak, hala będzie na konstrukcji stalowej to na 100%
agniechaq
Posty: 50
Rejestracja: pt sty 25, 2019 10:37 pm

Re: Budowa hali z plyt warstwowych

Post autor: agniechaq »

Płyty warstwowe są łączone na miejscu, tam, gdzie ma stać hala. Masz też możliwość doglądania na każdym etapie. Muszę się przyznać, że się dziwię, że wybrałeś taką hale. Co do materiałów, to ja bym po prostu zapytała tego, kto ma Ci to stawiać. Tak najprościej.
Kkmaa21
Posty: 64
Rejestracja: czw mar 28, 2019 2:36 pm

Re: Budowa hali z plyt warstwowych

Post autor: Kkmaa21 »

A nie lepiej postawić na halę ze stali? Taka hala będzie trwała a jednocześnie koszta jej budowy nie będą takie duże, no i szybko stalowe konstrukcje można postawić. Szczególnie jak się zleci postawienie hali profesjonalnej firmie.
czosnekwrg
Posty: 96
Rejestracja: wt lis 26, 2019 2:25 pm

Re: Budowa hali z plyt warstwowych

Post autor: czosnekwrg »

Jeśli na terenie hali ma się odbywać praca w ciężkich warunkach to może być to za mało. Najważniejsze to w takim wypadku zainwestować w solidną ochronę przeciwpożarową, specjalistyczne cegły czy beton.
czosnekwrg
Posty: 96
Rejestracja: wt lis 26, 2019 2:25 pm

Re: Budowa hali z plyt warstwowych

Post autor: czosnekwrg »

My z kolei zbudowaliśmy halę z wysokiej jakości wyrobów hutniczych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stan surowy”