Domy z bali

Jak wybrać projekty ? Przepisy, warunki zabudowy, plan zagospodarowania działki. Jakie zmiany ?
heniutek
Posty: 81
Rejestracja: ndz cze 03, 2018 6:44 pm

Domy z bali

Post autor: heniutek »

Czy jest tutaj ktoś, kto zastanawia się, czy by nie budować domy z bali pod klucz ? Jeżeli tak to powiem tylko tyle - może to być strzał w dziesiątkę. Od jakiegoś czasu jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami takiego domu i przyznać muszę, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Dom wyszedł ładniejszy niż w projekcie. Koszty utrzymania niczym się nie różnią od utrzymania zwykłego domu. No i takie domy się zawsze wyróżniają estetyką.
tauriel
Posty: 13
Rejestracja: pt gru 07, 2018 2:55 pm

Re: Domy z bali

Post autor: tauriel »

Mnie do tej pory zastanawiało, jak to jest z ogrzewaniem w takim domu. Jestem przyzwyczajona do tego, że ciepło może uciekać przerwami między deskami, bo tak było przy niektórych ścianach w moim domu rodzinnym. Czytam o tych nowoczesnych materiałach i sposobach izolacji ścian, podłóg i sufitów w domach drewnianych, ale szczerze to nie do końca im wierzę. Choć oczywiście nie mogę odmówić tym domom ich niesamowitego wyglądu.
Mateusz25q
Posty: 30
Rejestracja: wt kwie 23, 2019 8:57 pm

Re: Domy z bali

Post autor: Mateusz25q »

Mój brat ma na działce piękny domek z bai i bardzo ładnie to wygląda i wypisz wymalują jak z filmu " Nigdy w Życiu"
Pipi
Posty: 280
Rejestracja: wt lip 24, 2018 7:25 pm

Re: Domy z bali

Post autor: Pipi »

Z tego, co się orientuję, takie domy wracają do łask i stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Niektóre projekty są naprawdę rewelacyjne ;) Jak sama nazwa wskazuje, w takim domu można mieszkać przez cały rok, nie tylko latem. Zastosowanie w nich wysokiej jakości materiałów termoizolacyjnych sprawia, że panuje w nich odpowiednia temperatura i mikroklimat.
hukaa
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 24, 2019 4:36 pm

Re: Domy z bali

Post autor: hukaa »

Cześć wszystkim, chciałbym wybudować sobie taki domek w górach i od czasu do czasu spędzać tam wolny czas, ale jestem totalnie zielony w temacie budowy i zastanawiam się nad skorzystaniem z gotowego projektu. Będę bardzo wdzięczny, jeżeli ktoś z was ma już taki dom i chciałby się podzielić opinią.
Edmund3298
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 06, 2021 11:54 am

Re: Domy z bali

Post autor: Edmund3298 »

Nie za bardzo podobają mi się takie domy.
Hania18
Posty: 4
Rejestracja: pt kwie 22, 2022 8:00 pm

Re: Domy z bali

Post autor: Hania18 »

Czy cena między domem z pustaka, a domem z bali bardzo się różni ?
https://glc.pl/blog/dokumentacja-cen-transferowych-2022-krok-po-kroku/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty domów”