Projekt domu --> gotowy czy spersonalizowany

Jak wybrać projekty ? Przepisy, warunki zabudowy, plan zagospodarowania działki. Jakie zmiany ?
katralala
Posty: 16
Rejestracja: sob cze 18, 2016 8:10 pm

Projekt domu --> gotowy czy spersonalizowany

Post autor: katralala »

Jestem na etapie poszukiwania domu i-d-e-a-l-n-e-g-o. Przeglądam dziesiątki katalogów, ale nie znalazłam tego wymarzonego. Stąd moje pytanie : jaka jest różnica [w cenie] między kupnem projektu domu z katalogu, a projektem dedykowanym (spersonalizowanym) ?
Moglibyście polecić mi jakiegoś godnego zaufania architekta ?
ismenaq
Posty: 14
Rejestracja: ndz cze 19, 2016 2:11 pm

Re: Projekt domu --> gotowy czy spersonalizowany

Post autor: ismenaq »

Jesli ma byc idealny to tylko i wylacznie spersonalizowany projekt. Bedziesz miala wplyw na wszystko, na kazdy detal. Ja korzystalam z gotowych projektow, na biezaco wprowadzalam swoje zmiany. Dzieki temu dom stal sie "moj", bardziej odpowiedni dla moich potrzeb. Jesli chodzi o architekta..bedziesz musiala poczekac az zabierze glos ktos bardziej doswiadczony ;-)
Torril
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 20, 2016 8:56 am

Re: Projekt domu --> gotowy czy spersonalizowany

Post autor: Torril »

Zależy od tego, co jest dostępne na rynku nieruchomościowym. Możemy czasem trafić na interesujące rozwiązanie mieszkalne, którego nie trzeba będzie przerabiać. Tak było w moim przypadku. Poszukajcie czegoś ciekawego w internecie - nawet jeżeli nie uda się nic znaleźć, to może jakiś projekt was do czegoś zainspiruje. Chwila szukania i udało mi się znaleźć ciekawą ofertę domów i mieszkań od dewelopera w okolicach Poznania.
Mia32q
Posty: 28
Rejestracja: pn maja 13, 2019 7:13 pm

Re: Projekt domu --> gotowy czy spersonalizowany

Post autor: Mia32q »

Oczywiście jeżeli naszym marzeniem jest taki spersonalizowany projekt, można oczywiście pokusić się o współpracę z jakimś biurem architektonicznym. Jednakże osobiście uważam, że nie warto dodatkowo dokładać sobie kosztów.
agrafka11q
Posty: 59
Rejestracja: sob mar 02, 2019 10:03 pm

Re: Projekt domu --> gotowy czy spersonalizowany

Post autor: agrafka11q »

Dom buduje się na całe życie, a przynajmniej na lata. Dlatego projekt powinien być taki jaki chcemy, żebyśmy się potem czuli komfortowo we własnym domu. Polecam zastanowić się nad domem drewnianym, mają one coraz więcej zwolenników, są zdrowe z uwagi na materiał z jakiego powstają i projekt można wybrać gotowy lub pod indywidualne zamówienie.
Edmund3298
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 06, 2021 11:54 am

Re: Projekt domu --> gotowy czy spersonalizowany

Post autor: Edmund3298 »

Akurat nie wiem czy warto spersonalizować projekt domu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty domów”