Projekt domu --> gotowy czy spersonalizowany

Jak wybrać projekty ? Przepisy, warunki zabudowy, plan zagospodarowania działki. Jakie zmiany ?
katralala

Projekt domu --> gotowy czy spersonalizowany

Postautor: katralala » sob cze 18, 2016 8:16 pm

Jestem na etapie poszukiwania domu i-d-e-a-l-n-e-g-o. Przeglądam dziesiątki katalogów, ale nie znalazłam tego wymarzonego. Stąd moje pytanie : jaka jest różnica [w cenie] między kupnem projektu domu z katalogu, a projektem dedykowanym (spersonalizowanym) ?
Moglibyście polecić mi jakiegoś godnego zaufania architekta ?
ismena

Re: Projekt domu --> gotowy czy spersonalizowany

Postautor: ismena » sob lip 02, 2016 3:54 pm

Jesli ma byc idealny to tylko i wylacznie spersonalizowany projekt. Bedziesz miala wplyw na wszystko, na kazdy detal. Ja korzystalam z gotowych projektow, na biezaco wprowadzalam swoje zmiany. Dzieki temu dom stal sie "moj", bardziej odpowiedni dla moich potrzeb. Jesli chodzi o architekta..bedziesz musiala poczekac az zabierze glos ktos bardziej doswiadczony ;-)
Torril

Postautor: Torril » wt gru 20, 2016 9:16 am

Zależy od tego, co jest dostępne na rynku nieruchomościowym. Możemy czasem trafić na interesujące rozwiązanie mieszkalne, którego nie trzeba będzie przerabiać. Tak było w moim przypadku. Poszukajcie czegoś ciekawego w internecie - nawet jeżeli nie uda się nic znaleźć, to może jakiś projekt was do czegoś zainspiruje. Chwila szukania i udało mi się znaleźć ciekawą ofertę domów i mieszkań od dewelopera w okolicach Poznania.
Pala

Postautor: Pala » pn lut 12, 2018 10:19 am

Z punktu widzenia ekonomicznego żaden i zamiast projektu i budowy, kupno gotowego domu. Dom z rynku wtórnego to nie tylko stare rudery, ale także nowoczesne budynki gustownie urządzone. Przykładem mogą być chociażby domy z tej oferty http://www.russjan.com/gdansk-domy,21,pl.html . Po co budować, przepłacać skoro od ręki mamy dostepne takie cuda architektoniczne?
mczay

Postautor: mczay » wt gru 11, 2018 12:56 pm

Ja kupiłem dom gotowy, w firmie https://mawit.com.pl/aktualnosci/domy-d ... pod-klucz/ oferowali projekt wraz z wykonaniem. No i ciesze się że zdecydowałem się na dom drewniany pod klucz, łatwiej go ogrzać niż dom murowany no i wyniósł nas dużo taniej niż właśnie taki tradycyjny. Polecam zapoznać się z ofertą bo warto.
loca89

Postautor: loca89 » pt kwie 05, 2019 3:06 pm

Ja właśnie też zastanawiam się jaki projekt domu wybrać i chyba się zdecyduje na coś takiego co znalazłam tutaj http://www.altbud-domy.pl/ . Firma oferuje budowę domów w technologii szkieletowej. Taki drewniany domek wygląda naprawdę inaczej jak wszystkie inne domy. Po za tym nie wiem czy wiecie, ale czas budowy jest o wiele krótszy w stosunku do murowanego. Budowa w tym przypadku może potrwać około trzech miesięcy.
Mia32

Postautor: Mia32 » ndz maja 26, 2019 8:57 pm

Oczywiście jeżeli naszym marzeniem jest taki spersonalizowany projekt, można oczywiście pokusić się o współpracę z jakimś biurem architektonicznym. Jednakże osobiście uważam, że nie warto dodatkowo dokładać sobie kosztów, szczególnie, że np. w takich ofertach, jak ta od MG Projekt https://www.mgprojekt.com.pl/ znajdziemy na tyle różnorodnych propozycji, że naprawdę trudno będzie się nam zdecydować na jakąś konkretną. Mamy tam do wyboru typowe domi jednorodzinne, rezydencje, miejskie wille, czy też domy z bali, bardzo starannie dopracowane, a jednocześnie pod względem estetycznym prezentujące się niezwykle atrakcyjnie.
agrafka

Postautor: agrafka » pn maja 27, 2019 12:46 pm

Dom buduje się na całe życie, a przynajmniej na lata. Dlatego projekt powinien być taki jaki chcemy, żebyśmy się potem czuli komfortowo we własnym domu. Dużo dobrego słyszałam o firmie Naturekodom . Specjalizują się w domach drewnianych, całorocznych i pod klucz. Takie domy mają coraz więcej zwolenników, są zdrowe z uwagi na materiał z jakiego powstają i projekt można wybrać gotowy lub pod indywidualne zamówienie.