Kupno gotowego domu - za i przeciw

Jak wybrać projekty ? Przepisy, warunki zabudowy, plan zagospodarowania działki. Jakie zmiany ?
karpik

Kupno gotowego domu - za i przeciw

Postautor: karpik » sob cze 18, 2016 7:50 pm

Cześć :)

W związku z tym, że razem z żoną mamy dość gwarnej Warszawy i mieszkania w bloku postanowiliśmy osiedlić się na obrzeżach miasta. Jedyne co zaprząta nam głowę to to czy budować własny dom od podstaw czy zdecydować się na kupno gotowej nieruchomości (nowej, w stanie deweloperskim).
Budowa pochłonie mnóstwo czasu i energii. Podejrzewam, że będzie kosztowała dużo stresu. Z kolei gotowy dom = gotowy produkt. Nie będzie możliwości zmiany rozkładu pomieszczeń, udoskonalenia domu od strony technicznej.
Czy są jakieś aspekty, które pominąłem? Co byście zrobili?
ismena

Re: Kupno gotowego domu - za i przeciw

Postautor: ismena » sob lip 02, 2016 4:06 pm

wszystko zalezy od tego jakie macie priorytety, jakie macie plany na najblizsze dwa lata (szacunkowo okreslam czas budowy i wykonczenia jako dwa lata). Kupno gotowego domu (w moim odczuciu) jest bardziej kosztowne od stawiania domu 'cegla po cegle'. Powtorze po raz kolejny : budujac dam sam = masz wplyw na wszystko. Poczawszy od strony technicznej, rozmieszczenia pomieszczen, materialow. Kupujac gotowca wady odkryjesz mieszkajac w nim. Dom to inwestycja na lata, wiec trzeba rozwazyc wszystkie za i przeciw. To forum na pewno Ci w tym pomoze. :)
Pala

Postautor: Pala » pt paź 06, 2017 2:11 pm

Ja w ogóle nie jestem zwolenniczką kupowania domów, bo są bardzo drogie i to nie tylko w zakupie ale także w utrzymaniu. Co prawda fajnie byłoby mieć ogród, w którym mogłabym się opalać, kąpać w basenie i bawić się z dzieciakami, ale nie sądzę, że kiedykolwiek będzie mnie na to stać. Teraz myślę o kupnie mieszkania, które widziałam tutaj http://www.mapanieruchomosci.pl/mieszka ... dnie/18/1/ . Świetna lokalizacja, dobry dojazd do centrum Warszawy, w którym pracuje. Co sądzicie?
kania2

Postautor: kania2 » czw lis 01, 2018 9:34 am

Jak szukacie domu czy mieszkania na zakup to polecam zajrzeć na stronę https://www.grupa-eco.pl/ zapoznajcie się z ich ofertami. Uważam że są naprawdę dobre oferty. Można zakupić mieszkania w Warszawie czy w Gdańsku. W swojej ofercie mają też lokale gospodarcze. Zainteresowanych odsyłam na stronę. Polecam serdecznie.
tauriel

Postautor: tauriel » pn gru 10, 2018 12:33 pm

No tak, gotowiec kosztuje znacznie więcej niż budowany od zera, a to dlatego, że trzeba uwzględnić od razu koszty związane z dostosowaniem gotowej bryły do indywidualnych potrzeb. A to może wiązać się z wyburzeniem/zbudowaniem jakiejś ściany, położeniem innych podłóg, malowaniem lub użyciem innych materiałów - a w budowanym część tych kosztów zupełnie odpada.
Pipi

Postautor: Pipi » czw sty 31, 2019 5:18 pm

Moim zdaniem lepiej samodzielnie zbudować dom, jednak co do projektu - bardziej opłaca się wybrać gotowy projekt. Tym bardziej, że niektóre firmy, takie jak na przykład Pracownia MG Projekt, oferują naprawdę bardzo duży wybór takich projektów, więc znajdzie się coś na każdy gust :)
magister

Postautor: magister » pt lut 08, 2019 11:33 am

Jesli juz mielibyscie sie zdecydowac na dom to czy technologia drewniana sie sprawdzi?
albonista

Postautor: albonista » pt lut 08, 2019 12:01 pm

Odnosnie samego tematu to nie widze zbytnio sensu w kupowaniu gotowego domu .. przeciez na dobra sprawe to nie znajdziemy takiego ktory spelni nasze wszystkie oczekiwania. Wiem o czym mowie bo jakis czas temu znajomy szukal po roznych ogloszeniach. W takim przypadku przerobki typu wyburzenie sciany w celu powiekszenia salonu badz zrobienia eurokuchni sa dosc duze. Podsumowujac .. o wiele taniej wyjdzie zbudowac cos wedlug wlasnego pomyslu. Co do domow z drewna to ta technologia jest stosowana na calym swiecie od bardzo dawna. Ostatnimi laty mozna zauwazyc o wiele wiekszy popyt na nie nawet na naszym rynku. Sporo osob zwyczajnie stawia na ekologie, a taki dom przyczynia sie do chociazby mniejszej emisji smogu poniewaz mozna go zbudowac takze w technologii pasywnej. Oznacza to tez nizsze rachunki za energie patrzac w perspektywie dlugoterminowej. Jesli chodzi o domy kanadyjskie kraków to jednym z liderow jest http://drewdom.com dzialajacy w tej branzy ponad 2.5 dekady. Warto wziasc pod uwage jeden fakt - przy budowie takiego domu potrzeba ogromnego doswiadczenia gdyz nie mozna pozwolic sobie na zaden blad. Moim zdaniem firma z wykonanymi setkami domow bedzie sprawdzonym wyborem.
mczay

Postautor: mczay » wt lut 12, 2019 3:19 pm

Co do kupna domu gotowego to nie zdecydował bym się na to. Zamiast tego ja wybrałem firmę https://mawit.com.pl/aktualnosci/domy-d ... aloroczne/ która wybudowała dla mnie dom drewniany, szybko się uwinęli, koszta były znacznie mniejsze niż przy tradycyjnej budowie. Także polecam, to dobra inwestycja.
Kamila Stańczyk

Postautor: Kamila Stańczyk » wt lut 19, 2019 6:50 pm

Uważam, że budowa domu od podstaw jest jak najbardziej lepsza opcja i korzystna
Hydraulik Łódź